حضور نظامی ترکیه در خاک خود را نمی‌پذیریم

حضور نظامی ترکیه در خاک خود را نمی‌پذیریم
وزیر خارجه عراق با اشاره به مخالفت بغداد با حضور نظامی ترکیه در این کشور، تأکید کرد که تلاش می‌کنند به این مسئله پایان دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، محمد علی الحکیم وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که این کشور مخالف حضور نیرو های ترکیه در خاک خود است.
الحکیم در جریان سخنرانی خود در روز بعدظهر سه شنبه (روز گذشته) در اتحادیه عرب گفت که عراق حضور نظامی ترکیه در خاک خود را نمی پذیرد.
شبکه خبری روسیا الیوم به نقل از الحکیم گزارش داد که عراق با ابزار های مختلف، تلاش خواهد کرد که به حضور نظامی ترکیه پایان دهد.
وی اظهار داشت که عراق برای همکاری امنیتی با ترکیه اعلام همکاری کرده است؛ البته به شیوه هایی که مورد توافق بین دو کشور است.
الحکیم درباره رایزنی های عراق با ترکیه برای خروج نظامیان این کشور از خاک عراق، اعلام کرد: ما همیشه در سطح وزرای خارجه، دفاع و اطلاعات، در این زمینه، در تماس هستیم. برادران ترکیه ای نیز از حساسیت و اهمیت این منطقه اطلاع دارند .
وی با اشاره به اینکه ما از مواضع و خطر سازمان حزب کارگران کردستان اطلاع داریم خاطر نشان کرد که عراق در این زمینه با ترکیه فعالیت هایی انجام داده است.
وزیر خارجه عراق با بیان اینکه این کشور به نیابت از همه کشورها، با تروریسم مبارزه کرده، تصریح کرد که عراق توانست تروریسم را شکست دهد، ولی هنوز در مرز های سوریه و عراق حضور دارند.
الحکیم در پایان خاطر نشان کرد که برای مهار گروه های تروریستی در آنجا (مرز سوریه و عراق) با برادران سوری، همکاری خواهیم کرد .

افزودن نظر