بررسی موضوع خشونت در ورزشگاه‌ها در کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی موضوع خشونت‌زدایی از ورزشگاه‌ها در جلسه امروز کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی با حضور مهدی تاج خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سیده‌فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نشست امروز کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: در این جلسه که با حضور مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، صالحی، فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان لیگ فوتبال برگزار شد، مشکلات و امکانات و موضوع خشونت در ورزشگاه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وی افزود: قول داده بودند قبل از آغاز فصل جدید اقداماتی را در جهت کنترل خشونت‌ها انجام دهند. آقای تاج توضیح داد با استانداران مکاتبه شده تا میزبانان معیارهایی مانند گیت کنترل مناسب و شماره‌گذاری صندلی‌ها را مد نظر قرار دهند که البته اکثر شهرستان‌ها در این باره تجهیز هستند. البته این را نیز بیان کردند که ممکن است ورزشگاه آزادی در دو یا سه بازی اول مشکلاتی را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: همچنین اشاره شد که با شورای تامین و صداوسیما هماهنگی‌هایی انجام شده تا در خصوص کاهش خشونت‌ها بسترهای لازم ایجاد شود. موضوعات دیگری که در این جلسه بر آن تاکید شد مسائلی همچون ساماندهی رسانه‌ها در ورزشگاه‌ها، رفع مشکلات پارکینگ و فروش الکترونیکی بلیت بود. البته آقای صالحی بیان کرد که در این حوزه باید ٢٣ مشکل مانند مشکلات مربوط به پارکینگ‌ها رفع شود. آقای تاج نیز بر لزوم تعامل با مجلس در جهت رفع این گونه مشکلات تاکید کرد.

وی در پایان اضافه کرد: همچنین در این جلسه بیان شد که در خصوص پول‌های سنگین شفاف‌سازی شود و تا جایی که امکان دارد از مربی‌های داخلی استفاده کنند.

انتهای پیام

افزودن نظر