و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

هفت کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است

هفت کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: تاکنون هفت کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، ترویج حقوق کودک و حمایت از حقوق کودک در سطح کشور و معاضدت حقوقی، آموزش مربی، مشاوره و پاسخگویی به سوالات و ابهامات حقوقی درحوزه کودک فعالیت می‌کنند.

وی گفت: یک هزار کودک بازمانده از تحصیل و ۹۱ کودک کار و خیابانی در چهارمحال وبختیاری شناسایی شده که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امید است تا پایان امسال مسائل و مشکلات حوزه کودک در این استان رفع شود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان این‌که «در سطح کشور آمار دقیقی از حوزه کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان کار و خیابانی وجود ندارد ، تصریح کرد: براساس مشاهدات و مستندات، آمار کودکان بازمانده از تحصیل وحشتناک است و باید این آمار با همکاری آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولی امر احصا شود. نگاه و رویکرد خانواده، مدرسه و اجتماع به کودک باید نگاه حمایتی باشد.

معاون حقوق بشر امورامور بین‌الملل وزیر دادگستری بیان کرد: ماده ۹ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که در کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس نهایی شده می‌تواند یک حرکت مناسب برای حمایت دقیق از حقوق کودک باشد.

انتهای پیام

افزودن نظر