تمدید معافیت دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج در کمیسیون بهداشت

تمدید معافیت دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج در کمیسیون بهداشت
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون معافیت دانشجویان پزشکی اعزامی شاغل به تحصیل در خارج از کشور تا 10 مهر 97 تمدید شد تا همچنان از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: بحث وضعیت دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور موضوع اولی بود که در این نشست به عنوان کمیسیون فرعی بررسی شد.

وی افزود: طبق قانون اگر این دانشجویان تا سال 96 به خارج از کشور جهت تحصیل عزیمت کردند می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند اما درخواست استمرار این معافیت تا 10 مهر سال 97 تمدید شود و این دانشجویان بتوانند همچنان از معافیت تحصیلی برخوردار شوند که توسط اعضای کمیسیون بهداشت به تصویب رسید.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه عصر امروز آقایان پوربافرانی و بنیادی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس به عنوان اعضای پیشنهادی جهت عضویت ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به هیأت رئیسه مجلس معرفی شدند تا از بین آنها یک نفر انتخاب شوند.

قربانی گفت: مسئولین درمانگاه‌های زنجیره‌ای صلواتی 313 گانه حضرت مهدی (عج) در خصوص ارائه خدمات بهینه بهداشتی و درمانی به زائرین اربعین حسینی داده شد که در همین راستا با توجه به اینکه ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور مستقر است و باید فضای امنیتی و حمایتی ایران و عراق شامل حال این افراد خدمات‌دهنده بهداشتی و درمانی باشد قرار شد تا در قالب همین ستاد مرکزی خدماتی به آنها داده شود. هر چند که این افراد خواهان تأمین دارو به زائرین بود که قرار شد از طریق وزارت بهداشت و هلال‌احمر نیازهای درمانگاه‌های زنجیره‌ای صلواتی 313 ‌گانه حضرت مهدی تأمین شود.

انتهای پیام/

افزودن نظر