آمریکا با اتکا به گفتمان قدرت، حقوق بین‌الملل را زیر پا گذاشته است

آمریکا با اتکا به گفتمان قدرت، حقوق بین‌الملل را زیر پا گذاشته است
معاون سیاسی وزیر کشور بر ضرورت تشریح و مشروع‌سازی گفتمان مقاومت فعال در برابر اقدامات غیر قانونی و تحریم‌های ظالمانه تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، در جریان چهاردهمین سفر استانی معاونت سیاسی که به میزبانی استان مازندران برگزار شد،  جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور، با حضور در نشست هم اندیشی، با شمار زیادی از معتمدین، برگزیدگان و نمایندگان گروه ها و اقشار مختلف استان گفتگو کرد.

در این نشست، عرف، هدف اصلی از این سفرها و برگزاری نشست های هم اندیشی با معتمدین استان ها را باز کردن باب گفتگو و مفاهمه با گروه های اجتماعی به مثابه اجزای جامعه مدنی هر استان دانست و اظهار داشت: تصور می کنم در سطح جامعه و میان خود کم گفتگو می کنیم و به همین دلیل هم عمدتاً بر اساس پیش فرض های غیر قطعی خود نسبت به هم قضاوت می کنیم؛ چنان که رییس محترم جمهور هم بر ضرورت افزایش و گسترش فرهنگ گفتگو میان اجزای مختلف جامعه با دولت و حاکمیت تأکید دارند.

وی افزود: همه ما سرنوشت مشترکی داریم و باید بپذیریم که تنها راه پیشرفت و توسعه کشور، گفتگو است.

عرف مهم ترین موضوع کشور در شرایط کنونی را با توجه به تداوم فشارهای ظالمانه و تحریم های غیر قانونی، حفظ و گسترش انسجام ملی دانست و تصریح کرد: ترامپ با اتکا به گفتمان قدرت، عملاً حقوق بین الملل را زیر پا گذاشته است و در چنین شرایطی، طبیعی است که مقاومت بی هدف و کور ثمری ندارد و باید با توجه به تبلیغات هدفمند و جریان سازی های تخریبی دشمن علیه مردم و نظام، مبانی مقاومت فعال ملت در برابر این ظلم ها را مشروعیت ببخشیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین با اشاره به این که تنها راه تغییر مشروع و قانونی، صندوق رأی است؛ لذا  باید صندوق  رأی را قدر بدانیم و به آن قدرت بدهیم، اظهار داشت: رابطه ای معنادار میان مشارکت بالا و رقابت در عرصه انتخابات وجود دارد؛ چرا که وقتی فرصت حضور و نقش آفرینی همه جریان های سیاسی شناسنامه دار در انتخابات ذیل قانون فراهم شود و مقدمات رقابت حداکثری فراهم گردد، مشارکت بالا هم محقق خواهد شد.

عرف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور دغدغه مندانه و همیشگی مردم در بزنگاه های حساس و تعیین کننده، تاکید کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی، مردم همواره نقشی موثر در مسائل و وقایع داشته اند و چون رأی و خواست آن ها همیشه تعیین کننده و سرنوشت ساز بوده، در این انتخابات هم حضوری ارزشمند و فعالانه خواهند داشت.

انتهای پیام/

افزودن نظر