تحویل 10 هزار کلاس درس تا اول مهر از سوی وزارت آموزش و پرورش

تحویل 10 هزار کلاس درس تا اول مهر از سوی وزارت آموزش و پرورش
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از تحویل 10 هزار کلاس درس و 114 سالن ورزشی تا اول مهر در قالب 2000 پروژه با اعتباراتی بالغ بر 3000 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش پس از حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این کمیسیون دو سفر به استان‌های خراسان جنوبی و مرکزی داشته و مدیران کل آموزش و پرورش این استان‌ها و برخی دیگر از مدیران آنها را همراهی کردند.

وی درباره عمده‌ترین مشکلات مطرح‌شده در کمیسیون آموزش پس از این دو سفر استانی افزود: بیشتر مشکلات در باره فضاهای آموزشی و پایین بودن سرانه آموزشی، فرسودگی مدارس، کمبود نیروی انسانی برای آغاز سال تحصیلی، نقل و انتقالات، ایجاد شعبی از دانشگاه فرهنگیان در برخی شهرستان‌ها و معوقات و مطالبات فرهنگیان بوده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سرانه آموزشی استان خراسان رضوی 6.9 مترمربع است در حالی که میانگین سرانه آموزشی در کشور 5.2 مترمربع است که این نشان می‌دهد سرانه آموزشی خراسان جنوبی بالاتر از میانگین کشوری است، ضمن اینکه سرانه آموزشی استان مرکزی هم 5.9 مترمربع است که از میانگین کشوری 0.7 درصد بالاتر است.

حسینی اظهار داشت: از هفته دولت سال جاری تا ابتدای مهر 2000 پروژه از سوی وزارت آموزش و پرورش تحویل کشور می‌شود که می‌توانم به 10 هزار کلاس درس و 114 سالن ورزشی و 16 استخر اشاره کنم که عملیات عمرانی آنها با اعتباراتی بالغ بر 3000 میلیارد تومان انجام شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  

افزودن نظر