سفیر سابق آمریکا در بغداد در مورد حمله اخیر اسرائیل به عراق هشدار داد

سفیر سابق آمریکا در بغداد در مورد حمله اخیر اسرائیل به عراق هشدار داد
داگلاس سیلیمن سفیر سابق امریکا در بغداد روز شنبه گفت: حملات اخیر رژیم صهیونیستی در عراق می‌تواند منجر به عملیات تلافی جویانه نیرو‌های حشد الشعبی علیه دیپلمات‌های آمریکایی شود.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سیلیمن در مصاحبه با روزنامه بیزینس اینسایدر گفت: این امکان وجود دارد که بخشی از نیرو های داخلی عراق به حملات اخیر رژیم صهیونیستی پاسخ داده و در صورت عملیات تلافی جویانه ما باید بهای آن را بپردازیم.
سفیر سابق آمریکا در عراق افزود: اگر رهبرای حشد الشعبی بخواهند انتقام عملیات اخیر را بگیرند بدون شک دیپلمات های آمریکا و یا نیرو های ائتلاف واشنگتن در پایگاه های عراق اولین هدف عملیات انتقام جویانه آنان خواهند بود.
وی همچنین ادامه چنین اقداماتی را منجر به افزایش تنش میان آمریکا و ایران دانست.
روز گذشته منابع خبری در واشنگتن گفتند که عامل انفجار های اخیر در برخی پایگاه های نظامی عراق، رژیم صهیونیستی بوده است.
دو مقام ارشد آمریکایی به روزنامه نیویورک تایمز خبر دادند، طی روز های اخیر رژیم صهیونیستی چند بار علیه انبار های تسلیحاتی و زاغه های مهمات در عراق حمله هوایی انجام داده است.
نیویورک تایمز با بیان این که حملات رژیم صهیونیستی به پایگاه های متعدد در عراق برای اولین بار طی چهار دهه اخیر انجام می شود، نوشت:این تجاوزات می تواند عراق را بی ثبات کرده و بیش از پیش این کشور را در مناقشات بین آمریکا و ایران درگیر کند.

افزودن نظر