پست‌های دیده‌بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند

پست‌های دیده‌بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند
وزیر امور خارجه ترکیه تحت محاصره قرار گرفتن پست‌های دیده‌بانی این کشور در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در سوریه را رد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه برخی اخبار درباره تحت محاصره قرار گرفتن پست های دیده بانی ترکیه در سوریه را رد کرد.

وی گفت: پست های دیده بانی ترکیه تحت محاصره قرار ندارند. کسی نمی تواند نیرو های ما یا پست های دیده بانی ترکیه را محاصره کند.

چاووش اوغلو در ادامه گفت: من می خواهم این موضوع را شفاف کنم. بله، حملاتی در منطقه ادلب وحود دارد و رژیم سوریه اطراف پست های دیده بانی ما فعال است. ما این موضوع را با روسیه و ایران مورد بحث قرار خواهیم داد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، نیرو های سوری امروز جمعه در ریف شمالی حماه، شهرک مورک را آزاد کردند.

این برای نخستین بار است که نیرو های سوری از سال ۲۰۱۲ تا کنون توانستند، کنترل شمال حماه را به دست گیرند.

از سوی دیگر، سرنوشت پست دیدبانی ترکیه که در مورک قرار دارد مشخص نبوده و معلوم نیست که آیا نیرو های حاضر در آن، حضور دارند یا شبانه از آن خارج شده اند.

در جریان مذاکرات صلح سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان، در سال گذشته توافق شد که تحت نظارت کشور های ایران، روسیه و ترکیه، چهار منطقه در سوریه، مشمول توافق کاهش تنش شوند که این مناطق شامل جنوب سوریه، ریف دمشق، ریف حمص و حماه و بخشی از حلب، و استان ادلب بود. طبق این توافق ترکیه ۱۲ پست دیده بانی و ایران و روسیه مجموعا هشت پست دیدبانی ایجاد کردند.

بنا بر این گزارش، از زمان لغو آتش بس (۱۴ مرداد ماه) که به خاطر اقدامات تروریست ها صورت گرفت تا کنون، ارتش سوریه موفق شد کنترل ۳۰ منطقه را به دست گیرد.

افزودن نظر