شمال حماه و جنوب ادلب از وجود تروریست‌ها پاکسازی شد

شمال حماه و جنوب ادلب از وجود تروریست‌ها پاکسازی شد
ارتش سوریه اعلام کرد که شمال استان حماه و جنوب استان ادلب از وجود «تروریسم» پاکسازی شده و عملیات پاکسازی مناطق آلوده به بمب و مین جهت بازگشت اهالی منطقه ادامه دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، فرماندهی کل ارتش سوریه در بیانیه ای آزادسازی و پادکسازی مناطق شمال استان حماه و جنوب استان ادلب را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیرو های مسلح سوریه در این بیانیه گفت که نیرو های مسلح این کشور با اراده بزرگ و اعتماد به نفس کامل توانستند با پیشروی میدانی در شمال حماه و جنوب ادلب، گروه های تروریستی مسلح را که در این مناطق مستقر بودند، درهم بکوبند.

ارتش سوریه تأکید کرد که تروریست های مسلح در این منطقه متحمل خسارت های زیادی از نظر نیرو و تجهیزات نظامی شده اند و بعد از حملات گسترده طی روز های گذشته، شهرک ها و رستا های زیر از وجود تروریست ها پاکسازی شده است: خان شیخون ، مورک ، اللطامنة ، تلة الصیاد ، انبار های وادی العنز ، وادی العسل ، کفر زیتا ، لطمین ، معرک کبة ، لحایا غربیة ، لحایا شرقیة ، تل فاس ، تل لطمین ، وادی حسمین وادی قسمین کعب .

ارتش سوریه در این بیانیه تأکید کرده که پیشروی ها همچنان ادامه دارد و تروریست ها توانایی ایستادگی در برابر ارتش را ندارد. در بیانیه ارتش آمده است که مناطق نام برده شده به کلی از از تروریست ها پاکسازی شده و پاکسازی این مناطق از بمب ها و مین های برجای مانده از تروریست ها به منظور بازگشت اهالی منطقه ادامه خواهد داشت.

افزودن نظر