گفتمان جهادی در آموزش و پرورش ترویج شود

گفتمان جهادی در آموزش و پرورش ترویج شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش می‌تواند گفتمان جهادی را در مدارس ترویج کند، گفت: می‌توان با اقدامات جهادی بخشنامه‌ها و ابلاغیه‌های دولت را سریع‌تر اجرایی کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، علی کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ درباره لزوم ترویج فرهنگ جهادی و ایجاد اقدامات جهادی در جامعه گفت: فرهنگ جهادی باید با فرهنگ غنی اسلامی و انجام امورات مختلف برای مردم و حمایت از محرومین و جلوگیری از فسادها باید در ملت بزرگ ایران و کلیت کشور نهادینه شود.

وی افزود: اجرای اقدامات جهادی و ترویج فرهنگ جهادی مستلزم آن است که همه دستگاه‌های مختلف اجرایی،‌ نظارتی و قانون‌گذار مستمراً با یکدیگر حرکت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: نشاط و سلامت و اقدامات صحیح در آن جامعه نیازمند آن است که رسانه‌های عمومی اعم از روزنامه، صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ و ارائه الگوی ناب در یک جامعه تلاش کنند.

کُرد خاطرنشان کرد: اجرای اقدامات جهادی باید در رسانه‌های مختلف با استفاده از ترویج فرهنگ آن آموزش داده شود تا بتوانیم از مشکلات فعلی عبور کنیم. ضمن اینکه دانشگاه‌ها و مدارس هم باید در بسط فرهنگ جهادی در جامعه گام‌های اساسی بردارند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ جهادی و اقدام جهادی می‌تواند در جامعه منجر به آن شود که بخش‌های مختلف اجرایی و اداری مجبور به تحرک بیشتر شده و گام‌های بسیار سریعی برداشته شود.

کُرد خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با توسعه فرهنگ جهادی به نسل‌ فعلی منجر به اقدامات جهادی در سال‌های بعد شود و باید تلاش کند تا ریشه‌های اقدام جهادی را به دانش‌آموزان بیاموزد ضمن اینکه وزارت کشور به عنوان بزرگ‌ترین وزارتخانه جمهوری اسلامی می‌تواند از استانداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران بخواهد با اقدامات جهادی برای برون‌رفت از مشکلات فعلی با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی اقدامات لازم صورت گیرد تا مشکلات کشور رفع شود ضمن اینکه کمک گرفتن از گروه‌های مردمی برای برخورد قاطع با خاکریزهای معضلات از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: می‌توانیم با استفاده از ادبیات فرهنگ جهادی و راهنمایی جامعه برای رفع مشکلات فعلی با استفاده از اقدام جهادی گام‌های اساسی برداریم.

وی افزود:‌ می‌توانیم با اقدامات جهادی از بوروکراسی موجود در جامعه بکاهیم و بخشنامه‌ها و ابلاغیه‌های دولت به زیرمجموعه‌هایش را هر چه سریع‌تر اجرایی کنیم ضمن اینکه در این مسیر می‌توانیم از ظرفیت قوه مقننه و مجلس استفاده کنیم.

کُرد تصریح کرد: اگر در همه محافل و مجالس درباره توسعه فرهنگ جهادی و اقدام جهادی بیاناتی ایراد شود می‌توانیم با یکدیگر کشور را ساخته و به سمت اقتصاد صحیح و اسلامی گام برداریم تا هم امورات مردم  رفع شده و هم پیشرفت در جامعه محقق شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در شرایطی که کشورمان با تحریم‌های ظالمانه آمریکا مواجه است و اطراف ما آتش جنگ، فتنه و نیرنگ وجود دارد همگان از حرکت انقلابی جمهوری اسلامی و بالندگی فرزندان این مرز و بوم در رشد و توسعه همه‌جانبه آگاه هستند و بر همین اساس تلاش دارند با هراس‌افکنی مانع اقدامات جهادی شوند. این در حالی است که اقدامات جهادی ظرفیت بسیاری بالایی دارد که باید برای عبور از بحران فعلی آن را بالفعل کنیم.

کُرد خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر گروه‌های جهادی در جامعه بسیار امیدوارکننده و شادی‌آفرین است و امیدواریم همگان با صداقتی که در گروه‌های جهادی وجود دارد عدالت موجود در فرهنگ جهادی را در جامعه تسری داده و با کارهای کارشناسی کارهای معوقه‌ای که در جامعه وجود دارد را حل و فصل کنیم.

وی گفت:‌ اقدامات جهادی می‌تواند طرح‌های بر زمین و روی میز مانده ادارات را اجرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «فرهنگ جهاد و کار جهادی را ترویج کنیم تا مشکلات حل شود» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

انتهای پیام/

افزودن نظر