جعفرپور: دولت در توزیع یارانه رسانه و مطبوعات تفاوتی بین منتقد و همراه قائل نشود

جعفرپور: دولت در توزیع یارانه رسانه و مطبوعات تفاوتی بین منتقد و همراه قائل نشود
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید در حمایت از رسانه‌ها بین منتقدین و همراهان تفاوتی قائل نشود، گفت: در غیر این صورت، این ذهنیت به‌وجود می‌آید که ملاک حمایت از رسانه‌ها، همراهی با دولت است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره وظیفه دولت در حمایت از رسانه‌ها اعم از همراه یا منتقد، گفت: رسانه‌ها زبان مردم و جامعه هستند که عملکرد آنها واسط بین مردم و مسئولین است.

وی افزود:‌ اگر مسئولین بتوانند از طریق رسانه‌ها در جریان افکار، اعتقادات و انتقادات و مطالبات مردم قرار گیرند، می‌توانند برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند، تا بتوانند پاسخگوی این نیازها و مطالبات آنها باشند. 

جعفرپور گفت: رسانه‌های واسط ممکن است همسوی با دولت باشند و یا منتقد آن، اما قاعدتا باید همه آنها در چارچوب قانون مورد حمایت و پشتیبانی دولت‌ها باشند. 

وی گفت: چارچوب‌ قانون، حاکم بر رسانه‌های منتقد است و همانطور که دولت وظیفه دارد در رسانه‌ها اعم از همراه و منتقد حمایت کند، رسانه‌های منتقد هم باید بازتاب‌دهنده بخشی از انتقادات جامعه به دولت باشند که برخی از این اقدامات را نپسندیده و مخالف سمت و سوی اقدامات و رفتارهای دولت هستند. 

جعفرپور گفت: دولت باید از همه رسانه‌ها حمایت کند و طبق ضوابط، فرقی بین رسانه و روزنامه منتقد برای توزیع یارانه نباید بگذارد و فقط باید براساس عملکردها حمایت‌های لازم را انجام دهد.  

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حمایت‌های بیشتر دولت از رسانه‌های حامی و عدم پشتیبانی از رسانه‌های منتقد گفت: این موضوع باید براساس شاخص‌ها مورد بررسی قرار گیرد، در حالی که دولت فعلی و دولت‌های پیشینی نسبت به رسانه‌های منتقد سوءظن دارند، ولی باید به روشنی و شفاف، دلایل حمایت و یا عدم حمایت از رسانه‌های منتقد مشخص شود که براساس چه شاخص‌هایی به رسانه همراه کمک شده و براساس چه شاخص‌ها و ضوابطی کمک‌های دولت به رسانه‌های منتقد سلب شده است. 

وی گفت: وظیفه دولت است که به صورت روشن، دلیل حمایت کردن و یا عدم حمایت از برخی رسانه‌ها را روشن کند و اگر این کار را انجام ندهد، این ذهنیت در جامعه به وجود می‌آید که ملاک و شاخص حمایت دولت از رسانه همراهی و یا انتقاد است که البته به هیچ وجه مطلوب نیست. 

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «دولت از رسانه‌ها حمایت کند» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

انتهای پیام/

افزودن نظر