سخنگوی کرملین: اعتراض‌های اخیر بحران ایجاد نکرده است

سخنگوی کرملین: اعتراض‌های اخیر بحران ایجاد نکرده است
سخنگوی کاخ کرملین وجود هرگونه بحران سیاسی ناشی از اعتراض‌های اخیر در روسیه را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، کرملین (کاخ ریاست جمهوری روسیه) روز سه شنبه اعلام کرد که اعتراضات هفته های اخیر در مسکو بحران سیاسی در روسیه ایجاد نکرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: ما با بسیاری از افراد که ناآرامی ها را یک بحران سیاسی می خوانند، موافق نیستیم. اعتراضات در بسیاری از کشور های جهان رخ می دهد. آن ها ناشی از موارد خاص هستند.
بر اساس این گزارش، به دنبال برخی اعتراض ها به ممانعت از حضور تعدادی از نامزد های اپوزیسیون در انتخابات شورای شهر مسکو، منابع رسانه ای روز شنبه از تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز در مسکو و بازداشت صد ها نفر خبر دادند.
به گزارش شبکه خبری راشا تودی ، تظاهرات روز شنبه در حمایت از نامزد های مخالف دولت روسیه که از حضور در انتخابات شورای شهر مسکو منع شدند، به بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در این تظاهرات منجر شد. (جزئیات بیشتر)
به گزارش رویترز، پسکوف در خاتمه گفت که اقدامات پلیس در مقابله با ناآرامی های اخیر قابل توجیه بوده، اما مواردی از اقدامات افراطی پلیس در دست بررسی قرار گرفت.
مسکو در روز های گذشته نیز بابت نمایش فیلم های مرتبط با برگزاری تجمعات غیر قانونی در روسیه در صفحات یوتیوب، به شرکت آمریکایی گوگل هشدار داد.
روسکام نادزور نهاد نظارت بر امور ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی روسیه یکشنبه از شرکت گوگل خواست پخش تبلیغات مرتبط با تجمعات گسترده غیرقانونی در روسیه را از کانال های یوتیوب قطع کند.

افزودن نظر