استرالیا به‌جای دخالت در کیلومترها دورتر از مرزهای خود حقوق بومیان کشور خود را بدهد

استرالیا به‌جای دخالت در کیلومترها دورتر از مرزهای خود حقوق بومیان  کشور خود را بدهد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به اعلام آمادگی نخست وزیر استرالیا برای حضور کشورش در خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: نخست وزیر استرالیا  به جای دخالت در کیلومترها دورتر از سرزمین خود،حقوق ابورجینی ها(بومیان استرالیا) که صاحبان اصلی سرزمین آنها هستند را بپردازد .

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در مورد اعلام آمادگی نخست وزیر استرالیا برای حضور کشورش در خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: نخست وزیر استرالیا به جای دخالت در کیلومترها دورتر از سرزمین خود،حقوق ابورجینی ها(بومیان استرالیا) که صاحبان اصلی سرزمین آنها هستند را بپردازد .
وی با اشاره به اینکه استرالیا در منطقه خلیج فارس و در محاسبات این منطقه هیچ جایگاهی ندارد گفت: اظهارنظر نخست وزیر این کشور صرفا نوعی خود شیرینی در مقابل انگلیس و آمریکاست.
بروجردی در خصوص اعلام آمریکا در خصوص تشکیل ائتلافی نظامی از کشورهای مختلف برای حضور در خلیج فارس به منظور آن چه آنها آزادی کشتیرانی تجاری و امنیت دریانوردی نامید گفت: تردیدی نباید داشت که این ائتلاف شکست خورده است ایالات متحده در کل تحولات این منطقه از عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و... شکست خورده است و با توجه به اینکه هزاران آمریکایی جان خود را در بحران های تحمیلی به منطقه از دست داده اند قاعدتا ایالات متحده به دنبال شریک جرم است تا به نوعی هم ضعف خود را جبران کند و هم شکست را بین یاران خود تقسیم کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: براین اساس ائتلاف آمریکایی انگلیسی در منطقه قطعا شکست خورده است و آمریکا توان دخالت در این منطقه را ندارد و تحولات گذشته هم این را نشان داده و این شانس آزمایش شده ایالات متحده است که نیازی به تکرار ندارد.

افزودن نظر