درخواست تشکل دانشجویی از کشورهای اسلامی برای قطع مراوادت با هند

درخواست تشکل دانشجویی از کشورهای اسلامی برای قطع مراوادت با هند
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت، ضمن محکوم کردن کشتار مسلمان کشمیر از کشورهای اسلامی خواست با قطع مراوادت خود با هند، دولت این کشور را از عواقب خطرناک این‌گونه اقدامات آگاه سازند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حسین عالی‌نژادیان مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: پس از لغو قانون خودمختاری جامو و کشمیر، دولت هند هزاران سرباز هندو را به این ایالت فرستاده تا علاوه بر سکونت در این ایالت به کشتار و سرکوب مسلمانان بپردازند و حلقه محاصره روز به روز تنگ‌تر می شود و نگرانی های جدی در خصوص سرنوشت مسلمانان کشمیر وجود دارد.

وی ادامه داد: دولت خبیث هند که تاکنون به نیابت از صهیونیست ها، مسلمان کشی و مسلمان ستیزی را به نمایش گذاشته، در سه دهه گذشته بیش از 100 هزار نفر از مردم مسلمان کشمیر را به قتل رسانده است؛ مردمانی که از نظر این دولت ظالم، دو گناه بزرگ دارند؛ استقلال طلبی و مسلمان بودن!

این فعال دانشجویی افزود: وضعیت بشر امروز به گونه ای است که برای مسایل مرتبط با خطر انقراض گونه های جانوری و گیاهی، گروه های بسیاری از کشورهای مختلف تشکیل می دهد و خود را موظف به پاسداری از زندگی این موجودات می داند اما در برابر کشتار دیگر انسان ها خود را مسئول نمی داند و با بی اعتنایی تمام از کنار این موضوع، که درجه اهمیت آن به مراتب از از زیست گیاهان و جانوران بیشتر است، می گذرد. فرقی هم نمی کند که این کشتار در روهینگیا باشد یا کشمیر.

عالی‌نژادیان یادآور شد: نکته غم انگیز ماجرا، سکوت تأسف بار دستگاه دیپلماسی کشورمان است. جمهوری اسلامی ایران که همیشه سردمدار مبارزه با ظلم و بی عدالتی در سرتاسر جهان بوده، امروز، دارای دستگاه دیپلماسی است که به خود، زحمت نوشتن یک بیانیه خشک و خالی در محکومیت این فاجعه را نیز نمی‌دهد! وزیر امور خارجه به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان، نه تنها سفرهای کاری خود را برای بررسی بیشتر این موضوع و فشار بر دولت هندوستان لغو نکرده است، بلکه تا این لحظه هیچگونه واکنشی به این مسلمان کشی آشکار نیز نشان نداده است!

وی گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن محکومیت شدید این جنایت انسانی دولت هند، از مسئولین کشورهای اسلامی، درخواست دارد با قطع مراوادت اقتصادی و سیاسی خود با دولت هند، علاوه بر تحت فشار قرار دادن این دولت، آن را از عواقب خطرناک اینگونه اقدامات شنیع و خلاف کرامت انسانی آگاه سازند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: همچنین بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت طبق اصول 152 و 154 قانون اساسی، خواستار پیگیری همه جانبه موضوع از جانب مسئولین جمهوری اسلامی ایران بالاخص وزارت امور خارجه، کمیسیون امنیت ملی مجلس و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه است؛ تا زمینه استقلال و آزادی ملت مسلمان و مظلوم کشمیر را فراهم کنند.

انتهای پیام/

افزودن نظر