Logo
چاپ کردن این صفحه

پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران هدف قرار گرفت

پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران هدف قرار گرفت
دبیر شورای امنیت ملی روسیه بعد از دیدار با «جان بولتون» و «بنیامین نتانیاهو» در فلسطین اشغالی تأیید کرد که پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران هدف قرار داده شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه بعد از دیدار با جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی تأکید کرد که ایران یکی از شرکای کلیدی روسیه در مبارزه علیه تروریسم است.
نشست سه جانبه نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دبیر شورای امنیت ملی روسیه و مشاور امنیت ملی آمریکا امروز (سه شنبه) در فلسطین اشغالی برگزار شد.
این مقام روسیه به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس داده های وزارت دفاع روسیه، ایران پهپاد آمریکایی را در حریم هوایی خود هدف قرار داده شده است .
روز پنجشنبه هفته گذشته، پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران مورد هدف قرار گرفت و این در حالی است که مقامات آمریکایی مدعی شدند که این پهپاد در حریم هوایی بین المللی هدف گرفته شده است.
پاتروشف پس از این نشست سه جانبه در جمع خبرنگاران به اتهاماتی که واشنگتن و تل آویو در خصوص حادثه نفتکش ها در دریای عمان به ایران وارد کرده بودند، گفت: در خصوص حمله به نفتکش ها تحقیق کنید. ما اتهامات (علیه ایران) در خصوص حمله به نفتکش ها را قبل از تحقیق نمی پذیریم .
این مقام روس اطلاعاتی که در زمینه حمله به نفتکش ها در دریای عمان ارائه شده بود را غیرحرفه ای اعلام کرد.
۲۳ خردادماه، منابع خبری از وقوع انفجار در دریای عمان خبر دادند و نفتکش Front Altair با پرجم جزایر مارشال متعلق به نروژ با بار اتانول و Kokuka Courageous با پرچم پاناما با محموله متانول مورد حمله قرار گرفتند.
آمریکا و انگلیس بدون ارائه شواهد مستدل و با استناد به یک نوار ویدئویی، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد، ولی با اینحال آلمان و کشور های اروپایی، این نوار ویدئویی را برای متهم کردن ایران ناکافی دانستند.
پاتروشف که در نشست سه جانبه با بولتون و نتانیاهو بر سوریه ای مستقل تأکید کرده بود، گفت که حملات اسرائیل به سوریه نامطلوب است .
وی تأکید کرد: حملات اسرائیل به سوریه نامطلوب است و هرگونه تلاش برای تهدید جلوه دادن ایران بعنوان تهدید بین المللی غیرقابل قبول است .
پاترشف در نشست خود گفته بود: می خواهیم شاهد سوریه ای دارای صلح، رفاه و مستقل باشیم. کشور هایی که در این نشست شرکت کرده اند باید در این هدف مشترک باشند .

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'