موسوی: فرار مالیاتی پایه‌های مالیاتی را با مشکل مواجه کرده است

موسوی: فرار مالیاتی پایه‌های مالیاتی را با مشکل مواجه کرده است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فرار مالیاتی پایه‌های مالیاتی را با مشکل مواجه کرده است که می‌توان با تقویت ابزارها این بخش را ساماندهی کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اقتصاد بدون نفت یک آرزوی دیرینه برای ما است.

وی افزود: یکی از راهکارها درباره کاهش وابستگی به نفت پرداخت مالیات است، معافیت‌های مالیاتی هم نیاز به ساماندهی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرار مالیاتی نیز پایه های مالیاتی را با مشکل مواجه کرده است که می‌توان با تقویت ابزارها این بخش را ساماندهی کرد.

همانند دیگر کشورها با تعریف پایه های جدید مالیاتی نیز وضعیت کلان اقتصادی کشور را می توان ساماندهی کرد. دارایی‌های ایستا و غیر منقول نیز می‌تواند برای دولت درآمدزا باشد که در کشور ما هفت هزار میلیارد درآمد ایستایی داریم که دولت می تواند برای درآمدزایی و اشتغالزایی احصا و استفاده شود.

وی افزود: آمار و ارقام داریی‌های ایستایی نشان می دهد می‌توان از آن برای رساندن کشور به شرایط پایدار استفاده کرد تا با استفاده از این راهبردها در شرایط تحریم به توسعه بیشتر در کشور برسیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش تصریح کرد: اصلاح ساختار بودجه باید اتفاق بیفتد اما همه چیز اصلاح ساختار بودجه نیست بلکه باید اول مشکل درآمدزایی را حل کنیم بنابراین سازمان برنامه بودجه باید در شرایط جدید با تغییرات خود را تطبیق دهد.

انتهای پیام/

افزودن نظر