اول مهر؛ آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده برای تحصیل دانش‌آموزان

اول مهر؛ آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده برای تحصیل دانش‌آموزان
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: اول مهر دانش‌آموزی در مناطق سیل‌زده نخواهیم داشت که برای درس خواندن، مدرسه‌ای برایش مهیا نباشد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سیدجواد حسینی سرپرست وزات آموزش و پرورش در پایان جلسه هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: بنده دو وعده مطرح کردم که یکی مربوط به مدارس خشت و گلی به جز مدارس سیستان و بلوچستان بود؛ چراکه تعدادشان اندکی بیشتر است و به آنها طی برنامه خاصی رسیدگی خواهیم کرد ولی به وضعیت سایر مدارس تا پیش از مهرماه رسیدگی خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: علاوه بر این مساله، موضوع استانداردسازی گرمایشی داریم که تا اول مهر به انجام خواهد رسید، چرا که همواره در بحث‌های حرارتی مدارس ما آسیب پذیر هستند. 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازسازی مدارس در مناطق سیل‌زده هم گفت: دوستان ما به مدارس سیل‌زده به طور ویژه رسیدگی کردند و تقریباً می‌توانیم بگوییم در اول مهر دانش‌آموزی نخواهیم داشت که برای درس خواندن مدرسه‌ای برایش مهیا نباشد. 

وی افزود: گرچه نمی‌توانیم همه آن مدارس را به حالت استاندارد بازگردانیم اما یک سوم مدارس ما همچنان به جهت مقاوم‌سازی با مشکل مواجه است که با کمک خیرین مدرسه‌ساز و اعتباراتی که در خود دولت مشخص شده اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. 

حسینی ادامه داد: در همین امسال علیرغم همه محدودیت‌ها ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای بحث به‌سازی و نوسازی مدارس در نظر گرفته شده و در سال ۶۰، هفتاد درصد مدارس ما غیرمقاوم بود و با فعالیت‌های صورت گرفته این رقم به سی درصد کاهش پیدا کرده است.

ادامه دارد ...

افزودن نظر