۹۶ سورتی پرواز بالگردهای نیروی هوایی ارتش برای اطفای آتش در ارتفاعات استان فارس

۹۶ سورتی پرواز بالگردهای نیروی هوایی ارتش برای اطفای آتش در ارتفاعات استان فارس
بالگردهای پایگاه هوایی شهید دوران شیراز در جریان مهار آتش سوزی گسترده در ارتفاعات شهرستان فراشبند استان فارس، طی سه روز سورتی پرواز انجام دادند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، آتش سوزی گسترده در کوه کیلاق شهرستان فراشبند در استان فارس از ساعت ۲۰ مورخ ۹ خردادماه ۱۳۹۸ آغاز شد و با توجه به حجم گسترده حریق در نقاط بالادست و صعب العبور این شهرستان، با درخواست مدیرکل بحران استان فارس از پایگاه شهید دوران نیروی هوایی ارتش(نهاجا) مبنی بر کمک رسانی به‌منظور مقابله با این آتش سوزی، بالگرد این پایگاه متشکل از کارشناسان به جهت برآورد میزان حریق و شناسایی منطقه به محل اعزام شد.
در اولین اقدام، با چندین ساعت مداومت پروازی، تعداد ۶۰ نفر از بومیان ساکن به مناطق امن منتقل شدند و پس از آن از ظرفیت پروازی پایگاه شهید دوران نهاجا برای انتقال اقلام خوراکی و آب شرب سالم به منطقه درگیر، استفاده گردید.
در عین حال با توجه به مفقودی ۷ نفر از ساکنین مناطق درگیر آتش، بالگردهای نهاجا با تجسس به منظور یافتن این افراد، سرانجام موفق شدند تا ۶ نفر از آنها را یافته و به خانواده‌های ایشان بازگردانند. در طول مدت سه روز جدال با آتش نیز نیروی هوایی و پایگاه شهید دوران اقدام به جابجایی نیروهای امدادگر بسیجی، سپاهی و ارتشی به مناطق درگیر آتش سوزی کردند.
پایگاه شهید دوران نیروی هوایی ارتش در مجموع ۹۶ سورتی پروازی و جابجایی ۲۹۸ نفر و انتقال ۳۲۰۰ کیلوگرم بار و اقلام حیاتی در جریان آتش سوزی استان فارس انجام داد.

انتهای پیام

افزودن نظر