تشریح سامانه پدافندی ۱۵ خرداد توسط فرمانده پدافند هوایی ارتش

تشریح سامانه پدافندی ۱۵ خرداد توسط فرمانده پدافند هوایی ارتش
امیر صباحی فرد با اشاره به تحویل سامانه پدافند هوایی «۱۵ خرداد» گفت: این سامانه از رادار قدرتمندی بهره‌مند است و می‌تواند به خوبی با اهداف پیشرفته و به روز مقابله کند و با توجه به بومی بودن، هیچ گونه وابستگی فنی برای بهره برداری از آن وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان ستاد این نیرو گفت: امروز در حوزه های مختلف دفاع هوایی اعم از تولید و به کارگیری رادار ها و حساسه ها، تجهیزات موشکی و توپخانه ای و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز با بهره گیری از توان داخلی و استفاده از ظرفیت دانشگاه هاو صنعت کشور نیازمندی های پدافند هوایی را به طور کامل تامین می کنیم.
وی افزود: سامانه پدافندی ۱۵ خرداد از رادار قدرتمندی بهره مند است و می تواند به خوبی با اهداف پیشرفته و بروز مقابله کند و با توجه به بومی بودن هیچ گونه وابستگی فنی برای بهره برداری از آن وجود ندارد.
امیر صباحی فرد گفت: با توجه به پیشرفت حوزه های علمی و صنعتی در کشور و حضور جوانان خلاق و خوش فکردر مجموعه های دانش بنیان نیاز های پدافند هوایی مشخص و به سرعت تامین می شود.
تشریح سامانه پدافندی ۱۵ خرداد توسط فرمانده پدافند هوایی ارتش
سامانه پدافندی ۱۵ خرداد
سامانه پدافند هوایی ۱۵ خرداد یکشنبه هفته جاری با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح رونمایی شد. این سامانه می تواند اهدافی نظیر جنگنده و پهپاد های مهاجم را در برد۱۵۰ کیلومتر شناسایی و تا برد ۱۲۰ کیلومتر رهگیری و توانایی شناسایی اهداف پنهان کار در برد۸۵ کیلومتر و درگیری و انهدام آن ها را در برد۴۵ کیلومتری دارد.

افزودن نظر