16 سال از آن دیدار تاریخی گذشت

16 سال از آن دیدار تاریخی گذشت
۱۶ سال از دیدار مردم دشت ورامین با مقام معظم رهبری می‌گذرد، اما خاطرات آن در اذهان این مردم همچنان زنده است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، ‌ دشت ورامین، شامل شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک، همواره یکی از مناطق انقلابی، مؤمن و از پیشگامان نهضت اسلامی بوده است که قیام ۱۵ خرداد ۴۲ مردم آن مبدا نهضت اسلامی است.

مردم مؤمن دشت ورامین، البته در همان ۱۵ خرداد ۴۲ متوقف نشدند و پس از آن نیز در ۱۰ دی ۵۷ شهدایی را تقدیم نهضت اسلامی کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در تمام عرصه‌های انقلاب حضوری فعال داشته و دارند.

هشت سال دفاع مقدس، ۹ و ۱۰ دی ۸۸ و حضور در مقابل لانه جاسوسی پس از اشغال آن و سخنرانی آیت الله محمودی گلپایگانی، امام جمعه ورامین در مقابل لانه جاسوسی، همه و همه نمونه‌هایی از پایداری و استقامت مردم ولایی این دیار بر خط مستقیم ولایت، انقلاب اسلامی و مرجعیت است.

یکی از روزهایی که برای همیشه در تاریخ انقلابی مردم ورامین ماندگار شد، ۲۲ خرداد ۸۲ و سفر مقام معظم رهبری به دشت ورامین در آن سال و استقبال مثال زدنی مردم این دیار از ایشان است، مردم ورامین در میدان رازی و مردم پیشوا در صحن مطهر امام زاده جعفر (ع) به استقبال از امام خود شتافتند.

علی وزیری، یکی از شهروندان ورامینی که در سال ۸۲ تنها ۱۸ سال داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: راهپیمایی ۱۵ خرداد ۸۲ به تازگی تمام شده بود و همه در حال و هوای حضور پرشور مردم در این راهپیمایی بودند که خبر سفر مقام معظم رهبری پاداشی برای مردم این منطقه به دلیل حضور گسترده در راهپیمایی ۱۵ خرداد، تلقی می‌شد.

وی افزود: من که از سال ۸۰ در راهپیمایی ۱۵ خرداد شرکت می‌کردم با شنیدن سفر آقا، در پوست خود نمی گنجیدم، همه شهر خوشحال بود.

مقام معظم رهبری در این دیدار جملات به یاد ماندنی در خصوص در پانزده خرداد سال چهل و دو و قیام مردم ورامین عنوان کرد.

آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی، در خصوص سفر مقام معظم رهبری به ورامین به خبرنگار ایسنا، گفت: ۲۲ خرداد ۸۲ جمعیت کثیری در طول راه عبوری مقام معظم رهبری برای دیدار با ایشان اجتماع کرده بودند، روز وصف ناپذیری بود، مردم برای تجدید عهد با ولی فقیه خود در میدان رازی نیز اجتماع کرده بودند.

وی اضافه کرد: برخی از مردم شهرستان‌های قرچک، پاکدشت و پیشوا نیز در آن روزهای گرم تابستان برای دیدار با ایشان به ورامین آمده بودند، خاطرات آن روز هرگز فراموش نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اضافه کرد: اکنون دیدار با رهبری ۱۶ ساله شده است و مردم در انتظار تجدید دیدار هستند، بارها به من مراجعه کرده و از آرزوی دیدار مجدد با ایشان سخن گفته اند.

انتهای پیام

افزودن نظر