فرماندار ابرکوه: سوم خرداد حماسه اقتدار مردم ایران است

فرماندار ابرکوه: سوم خرداد حماسه اقتدار مردم ایران است
یزد - فرماندار ابرکوه گفت: سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر از سوی رزمندگان اسلام در سال 1361، از جمله حماسه های جاویدان و برگ زرینی در تاریخ مقاومت جمهوری اسلامی، حماسه اقتدار و استقامت مردم ایران است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، محمد کاظمی نسب روز پنجشنبه در حاشیه برنامه های گرامی داشت سالرو فتح خرمشهر از توابع استان خوزستان به ایرنا افزود: رزمندگان فاتح در عملیات بیت المقدس دشمن بعثی عراق تا دندان مسلح را خوار و خفیف کردند.


وی با بیان اینکه پیروزی خرمشهر با استعانت خداوند و رهبری امام خمینی (ره) انجام شد، اظهارداشت: سوم خرداد، روزی با عظمت و تاریخی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران بود که جهانیان را مات و مبهوت کرد.
رئیس شورای ایثارگران شهرستان ابرکوه با تاکید بر اینکه امنیت و سرافرازی مرهون مجاهدت و ایثار رزمندگان در دفاع مقدس است، ادامه داد: پاسداری از خون پاک شهدا، مجاهدت ایثارگران و آزادگان نظام و انقلاب با حرکت در مسیر رهبری تثبیت می شود.
کاظمی نسب خاطرنشان کرد: حماسه سوم خرداد و هشت سال دفاع مقدس اقتدار با شکوه را در جهان برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.
وی یادآور شد: سالروز فتح خرمشهر یکی از بهترین فرصت هاست که می توان با برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت حماسه سوم خرداد برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خود گذشتگی با انتقال آن به نسل جوان، این حماسه ماندگار را به نسل امروز تبیین کرد.
غبارروبی مزار شهدا، محفل انس با قرآن و شب خاطره ، بزرگداشت رحلت حضرت امام(ره) و شهدای قیام 15خرداد، مسابقات فرهنگی و ورزشی، کتابخوانی، دیدار با خانواده های شهدا و رژه موتوری از برنامه های این روز اعلام شد.
شهرستان ابرکوه در هشت سال دفاع مقدس 275 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد که 9 تن در فتح خرمشهر شهید شدند.
بیش از پنج هزار نفر از مردم ابرکوه در دفاع مقدس در حراست از اسلام و انقلاب حضور داشتند که 100 نفر در فتح خرمشهر شرکت کردند که جمعی شهید و به افتخار جانبازی نائل آمدند.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
به گفته سرتیپ رضا هدایتی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد مردم این استان در عملیات فتح خرمشهر 130 شهید تقدیم انقلاب کردند.
وی افزود: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر 300 برنامه از جمله دوچرخه سواری، بازخوانی عملیات بیت المقدس، نمایشگاه اسناد دفاع مقدس، رونمایی از کتاب، همایش روحانیون و پیشکسوتان و غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا برگزار می شود.
7540/ 2047/

افزودن نظر