عارف: فراکسیون امید تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کند که موجب تضعیف دولت نشود

عارف: فراکسیون امید تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کند که موجب تضعیف دولت نشود
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: این فراکسیون تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کند که موجب تضعیف دولت نشود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری گفت: از ابتدای انقلاب رویداد های مهم کشور را با میزان حضور مردم سنجیده ایم. ضمن اینکه مردم در اوج مشکلات اقتصادی در راهپیمایی حضور پیدا کرده و نمونه بارز آن راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته بود که حضور مردم جدی تر از قبل بود.
وی افزود: اینکه یک جریان سیاسی برنامه های خود را اعلام کرده و برای خود از هم اکنون تبلیغات کند زود است چرا که شرایط این کار زود است. ضمن اینکه جریانات سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند که ما هم این کار را می کنیم.
رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: مهمترین راهبرد اصلاح طلبان حضور مردم در انتخابات است.
عارف در پاسخ به این سؤال که آیا فراکسیون امید مطالبات مردم از رئیس جمهور را پیگیری می کند، اظهار داشت: وظیفه ما پیگیری مطالبات مردم و وعده های داده شده است. ضمن اینکه فراکسیون امید مطالبات مردم را تا حدی که موجب تضعیف دولت که امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبه رو نشود، پیگیری می کنیم.
وی افزود: آقای روحانی و دولتش باید جدی تر و با قدرت بیشتری وعده های داده شده را اجرایی کرده و مطالبات مردم را پیگیری کند.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به ریاست دستگاه قضا گفت: با توجه به تجربه و شناخت خوبی که آقای رئیسی از قوه قضاییه دارد امیدوارم نگرانی ها و دغدغه ها در خصوص دستگاه قضا رفع شود.
عارف تصریح کرد: در حال حاضر هرگونه رفتاری که بوی تفرقه، دوگانگی و دوقطبی بدهد را نمی پذیریم و با آن مخالفت می کنیم.
وی افزود: یکی از اعضای فراکسیون امید که قضای زبردستی در قوه قضاییه است رابط ما با آیت الله رئیسی به منظور موضوعات مربوط به قوه قضاییه است که این موضوع مورد تفاهم دو طرف بوده است.
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: لیست امید با فراکسیون امید متفاوت است چرا که ما برای این لیست هزینه داده و مردم هم آن ها را انتخاب کرده اند.
عارف افزود: با شرایط خاصی روبه رو هستیم. تحریم های ظالمانه یکسویه و هوشمندانه آمریکا که نسبت به تحریم های گذشته متفاوت است عملاً کارزار تمام عیاری را به راه انداخته که در این بین جنگ تمام عیار و روانی ای را شاهدیم.
وی تصریح کرد: مطمئن هستیم با توکل به خدا و تجربه چهار دهه گذشته از این دو جبهه سخت تر و پیچیده تر از جنگ رودرروی نظامی پیروز بیرون می آییم البته شرط پیروزی ایجاد فضای سوم خرداد ۱۳۶۱ یعنی وحدت و انسجام و شنیدن یک صدا از مردم است.
رئیس فراکسیون امید در عین حال با تاکید بر شنیدن دیدگاه ها و نظرات مختلف گفت: البته وقتی مساله ملی و مهم برای کشور پیش می آید باید همه حول یک صدای واحد انسجام و وحدت داشته باشیم. امروز با مشکلاتی بخصوص در بُعد معیشتی روبه رو هستیم که کسی نمی تواند این واقعیت را انکار کند منتهی بالاتر از جنگ روانی انتظاری است که از دولت برای میدان داری برای مسائل معیشتی، اقتصاد و اشتغال مردم می رود.
عارف با بیان اینکه دولت باید با انسجام بخشی تیم اقتصادی و کارآمدتر کردن آن سیاست ها را با اتکا به اقتصاد مقاومتی پیش ببرد اظهار داشت: باور ما این است که باید به سمت حذف وابستگی به نفت پیش رفت و نفت را از اقتصاد دور کرد. ضمن اینکه راهبرد اصلی اقتصاد کشور در پیش گرفتن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و حرکت به این سمت و همکاری بقیه نهاد ها است.
عارف تعامل بسیار نزدیک با مردم را امری ضروری خواهند و گفت: دولتمردان باید با مردم حرف بزنند. اگر مردم در جریان مسائل و مشکلات باشند و واقعیات را بدانند طبیعتاً همراهی می کنند.
رئیس فراکسیون امید با تاکید بر لزوم فعال تر شدن دیپلماسی کشور اظهار داشت: ما راهی جز داشتن رابطه خوب با کشور های منطقه و اسلامی نداریم. آن هایی که علاقه مند به همکاری با ما در فضای صمیمی و برابر هستند باید دیپلماسی قوی با آن ها و کشور های همسو را دنبال کنیم. نباید در سیاست خارجه صدای متفاوت شنیده شود، چون دشمن از آن سوءاستفاده می کند.
وی افزود: دشمن از یک طرف جنگ روانی شروع کرده و شماره تلفن می دهد و از طرف دیگر پیام می فرستد و حرکت های شیطنت آمیز را در منطقه دنبال می کند. در چنین شرایط سوال این است که رسانه ها باید برای مقابله چه اقدامی انجام بدهند. پاسخ در فعال تر شدن رسانه ها و اطلاع رسانی از وضعیت کشور است. اینکه با امیدبخشی آرامش را در جامعه تقویت کند.
عارف خاطرنشان کرد: ما به دادن امید در جامعه نیازمندیم، چون یک ضرورت است، اما باید به دنبال حل مشکلات کشور هم باشیم. در چنین شرایطی نباید رسانه ها و خبرنگاران دستشان بلرزد و خبری را منتشر نکنند بلکه باید با حفظ اخلاق حرفه ای و صداقت در خبر بدون سوگیری جناحی آن را منتشر کنند.
وی گفت: توقع آن است که رسانه ها آزادی عمل داشته باشند و برخورد ها هم فرهنگی باشد البته که باید خبرنگار هم شجاع بوده و آزادی عمل داشته باشد. باید نظامات صنفی رسانه ها را جدی تر دنبال کرد و به جای دادگاه و برخورد های امنیتی به سمت حل مساله حرکت کرد. در این بین توجیه خبرنگار هم ضروری است.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: گاهی خبرنگار نسبت به خبر منتشر شده تسلط و اشراف کافی ندارد که باید این موضوع هم لحاظ شده و همچنین مسائل اخلاقی هم رعایت شود.

افزودن نظر