استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری باران و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، فعالیت سامانه بارشی از روز گذشته در اغلب مناطق استان آغاز شد و امروز (چهارشنبه) در پنج شهرستان سربیشه، درمیان، طبس، بیرجند و سرایان شدت گرفت که منجر به وقوع سیلاب شد.


استاندار خراسان جنوبی با اطلاع از بروز خسارت سیل برای بررسی میدانی وضعیت منطقه و روند امدادرسانی به حادثه دیدگان راهی بخش مرکزی سربیشه شد.
سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در توضیح این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: در این بازدید دستوراتی برای رفع نیازهای زیرساختی صادر شد.
فاطمه آرامجو افزود: همچنین دستوراتی در خصوص تامین نیازهای اولیه، زیرساخت های آب و برق، اعزام ماشین آلات راهسازی، بازگشایی مسیر برقراری راه های ارتباطی و جانمایی محل مناسب برای اسکان موقت سیل زدگان از سوی استاندار صادر شد.
وی گفت: استاندار خراسان جنوبی در این بازدید دستور تشکیل ستاد مدیریت بحران در محل روستا و استقرار مدیران از امشب در محل روستا های سیل زده تا برطرف شدن مشکل را صادر کرد.
معاون فرماندار سربیشه هم گفت: استاندار خراسان جنوبی در بدو ورود نسبت به اسکان اضطراری، امکانات اولیه و اقلام مورد نیاز حادثه دیدگان به دستگاه های اجرایی دستورات لازم را صادر کرد و خواستار تسریع در امدادرسانی شد.
غلامرضا فراشی افزود: با توجه به خسارات مربوط به قنوات و مزارع دستورات لازم برای لایروبی قنوات و همچنین تخلیه آب واحدهای مسکونی که دچار آبگرفتگی شده اند، صادر شد.
وی ادامه داد: در بخش مرکزی سربیشه 2 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد و تعداد زیادی هم با توجه به ماهیت خشتی گلی بودن آنها مورد استفاده نیست.
معاون فرماندار سربیشه با بیان اینکه سیل امروز یک فوتی و سه مصدوم در این شهرستان داشت تصریح کرد: حال مصدومان طبق آخرین گزارشات مساعد است.
وی اظهار داشت: هنوز گزارش دقیقی از وضعیت خسارات به بخش کشاورزی و زیرساخت ها در دسترس نیست و طبق دستور استاندار در کمترین زمان گروه های ارزیاب خسارت وارد عمل خواهند شد.
بارش رگباری باران در چند شهرستان دیگر استان نیز موجب آبگرفتگی معابر و تعدادی از واحدهای مسکونی شد که نیروهای امدادرسان نسبت به رفع مشکل اقدام کردند.
خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و سیل فروردین ماه امسال نیز در این استان خساراتی را بر جا گذاشت.
3215*3028

افزودن نظر