قاضی اهل سنت در هرمزگان بکارگرفته شود

قاضی اهل سنت در هرمزگان بکارگرفته شود
بندرعباس- امام جمعه اهل سنت بندرعباس از معاون اول قضاییه خواست تا قاضی اهل‌ سنت در هرمزگان برای رسیدگی به پرونده‌های خاص اهل ‌سنت در محاکم قضایی بکار گمارده شود.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، عبدالباعث قتالی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: بهتر است دوره آموزشی تقسیم ارث در خصوص اهل سنت برای قضات تعبیه شود، چرا که در این حوزه اختلافی کوچک با جامعه شیعه وجود دارد.


وی بیان داشت: اهل تملق و چاپلوسی نیستیم و تا به حال به دفتر رییس کل دادگستری هم نرفته ایم، زیرا قضاوت آنقدر دقیق بوده که نیازی به مراجعه ما نبوده است.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس اظهارداشت: همدلی و همراهی و اتحاد شیعه و اهل سنت در استان بیش از گذشته تقویت شده و جامعه اهل سنت هرگز افراط و تندروی نداشته و نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه کدام مسلمان طاقت شنیدن آزاد شدن حجاب را دارد، بیان داشت: حجاب به عنوان یکی از موارد اشتراکی شیعه و اهل سنت است.
به گزارش ایرنا، آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری هرمزگانمروز چهارشنبه با حضور محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه در بندرعباس برگزار شد.
در این مراسم علی صالحی که دادستان شیراز بود به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان هرمزگان معرفی و از خدمات حجت الاسلام محمدصادق اکبری تجلیل شد.
حجت الاسلام محمدصادق اکبری نیز به عنوان رییس کل دادگستری استان مازندران معرفی شده است.
9887/6048

افزودن نظر