از آسیای شرقی در تور چین بالی و مالدیو لذت ببرید

از آسیای شرقی در تور چین بالی و مالدیو لذت ببرید
تور چین

سایت های تاریخی شگفت انگیز چین

 

چین دارای تاریخی هزاران ساله است که سایت های تاریخی بسیار زیادی به واسطه آن دارد. هفت اماکن تاریخی دارد، که باید حتما در تور چین خود از آن بازدید کنید:

 • دیوار بزرگ
 • شهر ممنوعه
 • ارتش سفالین
 • قصر Potala (محل و اقامتگاه دائمی دالایی لاما)
 • قصر تابستانی
 • غارهای موگای یا غار هزار بودا
 • سه سایت کنفوسیوس

همه این امکان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

دیوار بزرگ: بلندترین سیستم دفاعی در جهان

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین مکان های دیدنی در دنیا است. این یک معماری دفاعی باستانی است. این دیوار بلند، تاریخ طولانی ای دارد که بیش از ۲۳۰۰ سال است. این دیواردر مناطق مختلف و توسط دولت ها / سلسله های مختلف برای حفاظت از مرزهای مختلف منطقه ساخته شده است.

کل دیوار بزرگ چین، به صورت زیگزاگ در بین کوه های شما چین ساخته شده است. توصیه می کنیم که حتما در کنار بخش های محافظت شده از دیوار بزرگ پیاده روی کنید: Mutianyu و Jinshanling.

شهر ممنوعه: ۹۹۹۹ اتاق برای ۲۴ امپراتور

شهر ممنوعه (یا قصر موزه) یکی از جاذبه های پر بازدید تور چین است. شهر ممنوعه، به عنوان کاخ امپراتوری در سلسله مینگ (۱۶۴۴-۱۳۶۸) و سلسله چینگ (۱۹۴۴-۱۶۴۴) بود.

طرح این کاخ دقیقا بر اساس نظریه فنگ شویی چینی است. بهترین کاخ سلطنتی حفاظت شده چین، بزرگترین ساختمان مجلل باستانی در جهان است (۷.۲ هکتار)، ماهیت و نقطه اوج هنر معماری سنتی چین است.

ارتش سفالین: اولین گردان دفن شده امپراتوری چینگ

این موزه شامل سه چاله بزرگ که ارتش سفالین در آن قرار گرفته است، می باشد و مساحتی در حدود ۲۲.۷۸۰ متر مربع را پوشش می دهد. بیش از ۸.۰۰۰ سرباز و اسب سفالین و بیش از ۱۰.۰۰۰ اسلحه برنزی در این سه چاله کشف شده است.

ارتش سفالین نامزد عنوان «هشتمین عجایب جهان» است و بزرگترین موزه نظامی در زیرزمین است. یک واقعیت جالب این است که، صورت تمام سربازان سفالین به سمت شرق و به سمت دشمنان امپراتور چینگ در دوران جنگ (۴۷۵-۲۲۱ پیش از میلاد) می باشد.

قصر Potala: شاهکار معماری تبت

اگر علاقه مند به فرهنگ تبت هستید، قصر Potala چیزی است که نباید از دست بدهید. این قصر در ابتدا توسط موسس سلسله Tu-Bo و با نام قصر Songtsen Gampo (650-617) ساخته شد. پس از بازسازی در قرن هفدهم، محل اقامت دالایی لاما بود.

بسیاری از آثار تاریخی با ارزش در کاخ، از جمله بیش از ۱۰،۰۰۰ مجسمه بودا ساخته شده از طلا، نقره، جید، چوب، یا خاک رس، و حدود ۱۰،۰۰۰ thangkas (نقاشی به شکل طومار مربوط به بوداییسم) وجود دارد. نقاشی های رو دیوار بسیار زیبا، حکاکی های چوبی و نقاشی های رنگی که برای دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار ممتاز و برجسته هستند.

کاخ تابستانی: بزرگترین باغ، امپراطوری چین

کاخ تابستانی بزرگترین باغ امپراتوری چین است. یونسکو این سایت  ۳۰۰ هکتاری را به فهرست میراث جهانی در سال ۱۹۹۸ اضافه کرد و آن را توصیف کرد:

« … شاهکار طراحی باغ به سبک چینی، چشم انداز طبیعی تپه ها و دریاچه ها با ویژگی های ساخت دست انسان مانند عمارت ها، سالن ها، کاخ ها، معابد و پل ها ترکیب می شود تا یک مجموعه هماهنگ، با ارزش زیبایی شناسی برجسته ای ایجاد شود. » 

کاخ تابستانی یک کاخ تفریحی تابستانی سلطنتی در سلسله چینگ (۱۹۴۴-۱۶۴۴) بود، بنابراین معماری و طراحی آن کاملا منحصر به فرد است. قایق سواری در دریاچه Kunming در دسترس می باشد. فروشگاه های متعدد در خیابان Suzhou وجود دارد، که  سوغاتی هایی نظیر عتیقه جات، تنقلات / اسنک، ابریشم، طلا و جواهر، و چای می فروشند. فروشنده ها در اینجا لباس های مرسوم در دوران سلسله چینگ را می پوشند.

غارهای موگای یا غار هزار بودا: سرزمین مقدس هنر بودایی

غارهای موگای برای نقاشی های دیواری نفیس اش و مجسمه های بودا معروف هستند. این مجموعه دارای: ۷۳۵ غار، ۴۵۰،۰۰۰ متر مربع نقاشی های دیواری، ۲،۴۱۵ مجسمه های رنگی بودا ساخته شده از خاک رس و بیش از ۵۰،۰۰۰ آثار تاریخی است. همه اینها باعث می شود غارهای موگای، بزرگترین و مهم ترین «سرزمین مقدس» هنر بودایی شود.

نخستین حکاکی غارهای موگای در ۳۶۶ سال بود و با یک دوره ساخت و ساز که در دوران ۱۶ سلسله انجام شد، مجموعه ای از هنر بودایی بود. غارهای موگای در نزدیکی یک شهر مهم در جاده ابریشم باستانی به نام دون هوانگ یا Dunhuang قرار دارند، جایی که می توانید چشمه هلالی (یک وادی کوچک مینیاتوری در یک بیابان بکر و طبیعی) را ببینید.

سه سایت کنفوسیوس

کنفوسیوس گرایی بنیان تمدن چینی است. سه سایت تاریخی کنفوسیوس همه در شهر تایفو، استان شاندونگ هستند. ساختمان هایی به شکل معماری باستانی، لوح های سنگی باستانی و فرهنگ کنفوسیوس از نکات برجسته این سه سایت می باشد.

عمارت خانواده کنگ، جایی بود که پسران کنفوسیوس در آن زندگی می کردند. این خانه بزرگ برای نشان دادن فلسفه کنفوسیوس در قسمت های مختلف خانه که برای کار، پذیرایی و استراحت طراحی شده است. ۴۸۰ اتاق این خانه یک گنجینه از آثار خوشنویسی امپریالیستی است.

گورستان کنفوسیوس به قبرستان خانواده کنگ تبدیل شده است و بیش از ۱۰۰،۰۰۰ تن از فرزندان کنفوسیوس در آنجا دفن شده اند. این کونگ لین (جنگل کنفوسیوس) نامیده می شود.

معبد کنفوسیوس تایفو، دومین مجموعه بزرگ معماری باستانی در جهان است که پس از شهر ممنوعه ساخته شده است. معبد در ابتدا به عنوان خانه کنفوسیوس ساخته شد و در سال دوم پس از مرگ او به معبد تبدیل شد تا کنفوسیوس را عبادت کنند. پس از آن، گسترش معبد ادامه یافت و امروزه ۹۵.۰۰۰ متر مربع موجود در دوره یونگ ژنگ (۱۷۲۲-۱۷۳۵) از سلسله چینگ تکمیل شد.

———————————

تور بالی

بالی مدرن

رونق گردشگری، که در اوایل دهه ۱۹۷۰ آغاز شد، تغییرات زیادی را در تور بالی به بار آورد و به پیشرفت در جاده ها، ارتباطات راه دور، آموزش و سلامت کمک کرده است. اما همین گردشگری دارای تأثیرات نامطلوب محیط زیست و اجتماعی بوده است، فرهنگ منحصر به فرد بالی ثابت شده است که به شدت انعطاف پذیر است. در دهه ۱۹۹۰، مردم بالی عمیقا با گردشگری مخالفت کردند و برخی از تحولات گردشگری بحث برانگیزی وجود دارد که نشان می دهد مردم بالی، نقش فعال تری در توسعه جزیره بالی ایفا می کنند.

بالی، مانند بسیاری از مکان ها، تحت تاثیر سیاست های جهانی قرار گرفته است. در اکتبر سال ۲۰۰۲، دو انفجار همزمان بمب در کوتا – در یک ناحیه که گردشگر زیادی دارد – بیش از ۵۰۰ نفر مجروح و یا کشته شده بودند. صنعت توریستی جزیره به شدت ضربه خورد. این مسئله تا سال ۲۰۰۵ بهبود پیدا کرد، تا اینکه در ماه اکتبر سال ۲۰۰۵، بمب گذاری بیشتر شد، هرچند با تلفات کمتر. با این حال، بمب ها باعث کاهش شدید توریست ها شد و بالی را مجبور کردند نقش خود را در ژئوپلتیک (سیاست جغرافیایی) جهان، بهتر بازی کند.

جزیره بالی تور نوروزی تور مالدیو تور چین

فرهنگ بالی با مذهب و آداب و رسوم منحصر به فرد هندو

فرهنگ بالی بسیار پیچیده است و بر اساس مذهب هندو منحصر به فرد می باشد. دین اصلی که در بالی وجود دارد، یک نوع هندوئیسم است که به نام Agama Hindu Dharma شناخته می شود، که خود این مذهب هندو شامل برخی از فرقه های مذهبی است، اما در در تور بالی همه مردم از فرقه، Hindu Ciwa هستند. دو ادیان (هندو و بودایی) از جاوه شروع شده اند و در بعضی از زمان ها، در طول قرن ۸ تا ۱۶ از هند گسترش پیدا کرده اند. نماد اصلی هندوئیسم بالی، Swastika یا چرخ خورشید است. اعتقاد مهم این است که عناصر طبیعت تحت تأثیر ارواح قرار گرفته و آرام می شوند. پیشکش ها (Sesajen) از محصولات کشاورزی ساخته شده است. اعتقاد بر این است که کوه Agung جایگاه خدایان و اجدادشان است. از آنجا که به عنوان مادر کوه ها نامیده می شود، به شدت در نز مردمان بالی بسیار مقدس است.

تاریخ مذهب هندو بالی

دین Bali Hindu Dharma در این جزیره بر اساس سه اصل است: Desa (محل)، Kala (زمان) و Patra (شرایط محیط). پنج ستون ایمان، هندوئیسم را تصدیق می کند.

 • اول: آنها به یک خداوند متعال (Sang Hyang Whidi Wasa) اعتقاد دارند.
 • دوم: آنها به روح به عنوان اصل جهانی زندگی و آگاهی (Atma) معتقدند.
 • سوم، اعتقاد به بهره برداری از اعمال خود هستند (Karma Pala).
 • چهارم، به چرخه زندگی و مرگ و انتقال روح از جسم مرده به جسمی تازه و تکرار زایش و مرگ (Samsara) معتقدند.
 • پنجم، آنها به رهایی از چرخه Samsara با جدایی از حس من ‌بودگی و یکی‌ شدن یا جذب شدن در هستی والاتر (Moksa) قابل دستیابی است.

تشریفات مذهبی هندو بالی

آیین های مذهبی بالی، شامل مراسم انسانی (Manusa Yadnya)، مراسم مردگان (Pitra Yadnya)، آیین های خدایان یا آیین های معبد (Dewa Yadnya)، آیین های نیروهای شیطانی (Buta Yadnya) و آیین های مقررات (Rsi Yadnya) است. آب مقدس، آتش، خاکستر، غازها، اردک، تخم مرغ و درخت Dabdab، به عنوان عناصر خالص و پاک مورد استفاده در مراسم هستند.

بالی ها بسیار مذهبی هستند و هیچ روزی بدون پیشکش به خدایان را نمی گذارند. این پیشکش های روزانه – Banten نامیده می شود بخش عمده ای از زندگی مردم بالی است. شما این پیشکش ها را تقریبا در همه جا در هنگامی که در تور بالی هستید، مشاهده خواهید کرد. این پیشکش ها معمولا از گل، سیگار، کوکی ها، برنج و حتی گاهی اوقات پول درست شده است. این عناصر در واقع اینکه چه چیزهایی هستند، به اهمیت چگونگی تهیه و پیشکش کردن آنها مهم نیستند. بنابراین، این پیشکش ها به ارواح خوب برای شادمانی آنها داده می شود، همانطور که این پیشکش ها به ارواح سرگردان و نا آرام برای تسکین آنها داده می شود.

فرهنگ و سبک زندگی اجتماعی بالی

مردمان بالی، افرادی با رفتار دوستانه و صمیمی هستند که در زندگی روزمره خود، به صورت اجتماعی زندگی می کنند. در سرمشاری که در سال ۲۰۰۱ انجام شد، جمعیت بالی در حدود ۳.۱۵۶.۳۹۲ نفر بود. مردمان بالی در طول تاریخ این جزیره همیشه در این جزیره اقامت نداشتند و در سرتاسر اندونزی پخش شده اند. علاوه بر این، نژاد بالی، گروهی از جامعه است که با آگاهی و یا یکپارچگی فرهنگ با یکدیگر متحد شده اند. رسم و رسوم مردمان بالی، با خیلی از صورت های زندگی اجتماعی یکی شده است. یکی از این رسم و رسومات شامل دعا خواندن در معابد، یا جمع شدن همگی در یک منطقه خاص و غیره. اگر مردمان بالی، یک همچین جامعه ساختارمندی را طرح ریزی نمی کردند، قادر نبودند، اقتصاد کشاورزی به شدت پیچیده خود را برای قرن های زیادی حفظ کنند.

———————————

تور مالدیو
تفریحات آبی

مالدیو، یک مکان واقعا زیبا برای لذت بردن از بهترین لحظات زندگی است، که یک عالمه ماجراجویی برای توریست های خودش دارد. جالب ترین آنها ورزش های آبی هستند که چه آنهایی که شناگر هستند و چه نیستند، هم آن را دوست دارند. و به همین دلیل است که این ورزش ها اینهمه علاقمند به خودش جلب می کند. اگر هم تمام اینها برای شما جالب است و دوست داشتنی و هیجان انگیز، زمانشه که چمدوناتونو ببندید و مستقیم به تور مالدیو بروید.

 1. کاتاماران

از این ورزش شما حقیقتا لذت خواهید برد. قایقرانی در آب های آبی مالدیو بار دیگر به شما در تور مالدیو عشق می بخشد، اما این بار با طبیعت. قایقرانی در اقیانوس شگفت انگیز که در اطراف شما پر از جزایر زیبا و فوق العاده و آرامشی بی مانند است، واقعا شما را در یک لحظه مسخ خودش می کند.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: نوامبر تا آوریل

شنا: لازم نیست

نکته: با خودتون دوربین ببرید و از این لحظات نادر پر از آرامش حتما فیلم و عکس بگیرید.

هزینه تقریبی: ۷۰ تا ۹۰ دلار برای هر نفر

جزیره بالی تور نوروزی تور مالدیو تور چین

 1. کایاک سواری

لذت بردن از این ورزش در آب های شگفت انگیز اقیانوس آبی در تور مالدیو، احساس خوبی به شما می دهد. قایق خود را بچرخانید، چرا که کایاک سواری در وسط این هیولای عظیم، واقعا سرگرم کننده است.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: ترجیحا بلد باشید

نکات: برای دو ساعت کایاک سواری در اقیانوس این ورزش رایگان می باشد. برای انجام درست آن با راهنما صحبت کنید.

هزینه تقریبی: ۳۰-۵۰ دلار برای هر نفر

 1. غواصی سطحی

غواصی سطحی در مالدیو یک ورزش است که حتی افراد غیر شناگر را قادر می سازد تا اسرار پنهان دنیای زیر آب را کشف کنند. تنها چیزی که نیاز دارید در تور مالدیو ، ماسک و باله های غواصی هست. شما می توانید عمق واقعی اقیانوس را مشاهده کنید و مسیر زیادی را در اقیانوس باشید. این یکی از بهترین تفریحات آبی در مالدیو است.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: ژوئیه تا سپتامبر

شنا: در سطح ابتدایی بلد باشید – شناور بودن و پا زدن

نکات: حتما نباید یک شناگر حرفه ای باشید. اگر از شنا در آبهای عمیق می ترسید، در آبهای کم عمق شناور شوید.

هزینه تقریبی: ۸۵ دلار برای هر نفر برای دو ساعت

 1. کایت سواری

تصور کنید، چقدر هیجان انگیز می شود که مانند کایت (بادبادک) بالای اقیانوس زیبای مالدیو و در آسمان باشید. کایت سواری قطعا برای کسانی که هیجان و ورزش را با هم دوست دارند خیلی رضایت بخش خواهد بود و برای کسانی که به دنبال هیجان در تور مالدیو شرکت می کنند هم هیجان می دهد.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: لازم نیست

نکات: چشم هایتان را باز کنید و هیجان را احساس کنید.

هزینه تقریبی: ۶۰ تا ۹۰ دلار برای هر فرد برای یک ساعت پرواز

 1. سوار شدن در قایق های کف شیشه ای یا Dinghies

آیا تا به حال تصور کرده اید وقتی سوار یک قایق بر روی اقیانوس وسیع، عمیق و آبی رنگ هستید، انگار دارید بر روی آن راه می روید؟! شما می توانید حیوانات و گیاهان دریایی خیره کننده ای را مشاهده کنید و که در حال سُر خوردن از زیر پای شما هستند! خب، آماده باشید تا این تجربه را با قایق های کف شیشه ای در اقیانوس بگذرانید.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: لازم نیست

نکات: از هر موجودی زیبا که زیر قایق شما عبور می کند چشم برندارید.

هزینه تقریبی: در حدود ۳۰ دلار

افزودن نظر