سوریه؛ موضوع مذاکرات دیپلمات‌های روسیه با یک مقام انگلیسی

سوریه؛ موضوع مذاکرات دیپلمات‌های روسیه با یک مقام انگلیسی
نماینده ویژه "پوتین" در امور سوریه و معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با معاون مشاور امنیت ملی نخست وزیر انگلیس، درباره مسائل مهم کنونی در منطقه خاورمیانه، به‌خصوص اوضاع در سوریه مذاکره کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از خبرگزاری نووستی ، وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه این کشور در نشستی با "کریستین ترنر" معاون مشاور نخست وزیر انگلیس در مسائل مربوط به امنیت ملی، مسائل مهم کنونی در منطقه خاورمیانه، از جمله اوضاع در سوریه را مورد بررسی قرار دادند.
بر اساس این اطلاعات، در این نشست که شب گذشته انجام شد، طرفین درباره مسائل مهم کنونی در منطقه خاورمیانه، به خصوص روند اوضاع در سوریه تبادل نظر کرده و روی مسئله لزوم مبارزه مشترک علیه تروریزم بین المللی و حل و فصل مشکلات انسانی در سوریه متمرکز شدند.
وزارت خارجه روسیه جزییات بیشتری درباره محتوای این مذاکرات فاش نکرده است.
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه پیش از این گفته بود، تغییر مواضع کشور های غربی، از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، درباره حفظ سمت ریاست جمهوری سوریه توسط "بشار اسد"، ممکن است هدف ایجاد شرایط لازم برای سرنگونی نظام سیاسی در سوریه را در خود پنهان داشته باشد.
وی توضیح داد: اخیرا در پاریس اعلام شده که طرف فرانسوی با باقی ماندن بشار اسد در سمت ریاست جمهوری سوریه مخالفتی ندارد، اگر این مسئله موقت باشد. بدین ترتیب مواضع غربی ها نیز درباره سوریه ملایم تر شده، ولی مشکل اینجاست که این موضوع می تواند جنبه دوگانه داشته باشد و هدف اصلی ایجاد شرایط لازم برای سرنگونی بشار اسد باشد. به همین دلیل دولت سوریه با احتیاط زیاد با علائم ارسال شده از غرب برخورد می کند. در واقع مقامات دمشق باید در زمینه امنیتی تضمین لازم را به دست آورند.

افزودن نظر