درگیری طرفداران مقتدا صدر در نجف کشته و زخمی بجا گذاشت

درگیری طرفداران مقتدا صدر در نجف کشته و زخمی بجا گذاشت
بغداد - درگیری طرفداران مقتدا صدر در جریان اعتراض به آنچه فساد اقتصادی دو تن از معاون وی عنوان می شود، چهارشنبه شب در نجف چند کشته و زخمی بجا گذاشت.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، طرفداران سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر در چندمین روز اعتراض به آنچه فساد اقتصادی دو تن از معاونان وی عنوان می شود، چهارشنبه شب نیز در نجف و بغداد تجمع کردند.


تطاهرکنندگان طرفدار صدر در مقابل مول الماسه در خیابان 62 کراده هم اکنون تجمع کرده اند.
در نجف نیز دهها نفر از این افراد در مقابل مرکز خرید البشیر جمع شده اند.
منابع محلی گزارش کرده اند که میان تظاهرکنندگان و برخی کارکنان و مراجعه کنندگان به این مراکز خرید درگیری ایجاد شده است.
برخی آمارهای تایید نشده از کشته شدن سه تظاهر کننده و زخمی شدن بیش از 20 نفر دیگر در نجف حکایت دارد.
درگیری رسانه ای دو تن از معاونین مقتدا صدر بر سر فساد اقتصادی و دارایی های نامشروع که تاکنون در پس پرده و به دور از چشم رسانه ها جریان داشت، از دو روز قبل به سطح رسانه ها در شبکه های اجتماعی کشیده شد و از نیمه دیشب (سه شنبه) باعث تنش جدی در داخل این جریان بزرگ سیاسی عراقی شد.
سه شنبه نیز تعدادی از طرفداران مقتدا صدر در واکنش به فساد بخشی از بدنه رهبری جریان صدر با تجمع در برابر مسجد الحنانه (منزل مقتدا صدر) و منازل شخصی افراد متهم به فساد در نجف اشرف و بغداد، از مقتدا صدر خواستند که آنها را از بدنه رهبری جریان کنار بگذارد.
«کاظم العیساوی» و «صالح محمد العراقی» دو تن از معاونین و مشاورین نزدیک مقتدا صدر هستند که از دو روز قبل صالح العراقی، العیساوی را به فساد و تملک دارایی های نامشروع متهم کرده است.
کاظم العیساوی معروف به «ابو دعاء» معاون سابق و جهادی مقتدا صدر است و از صالح محمد العراقی به عنوان شخصیت ناشناس و مرموز و پشت پرده ای که به ظاهر مورد اطمینان کامل مقتدا صدر است یاد می شود.
تکمیل می شود...
خاورم**4**380*

افزودن نظر