انصارالله انگلیس و آمریکا را باعث طولانی شدن جنگ در یمن دانست

انصارالله انگلیس و آمریکا را باعث طولانی شدن جنگ در یمن دانست
تهران – ایرنا – 'محمد عبدالسلام' رئیس هیات مذاکره کننده انصارالله یمن روز دوشنبه گفت که مواضع کشورهای انگلیس و آمریکا درقبال یمن باعث طولانی شدن جنگ شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، عبدالسلام گفت: تعجبی ندارد که ازسوی انگلیس یا آمریکا مواضعی اتخاذ شود که باعث طولانی شدن جنگ شده و آن هم با هدف تضعیف یمن و خدمت به طرح های این دو کشور در منطقه.


رئیس هیات مذاکره کننده انصارالله در ادامه گفت که مارتین گریفیتس نماینده انگلیسی سازمان ملل متحد در امور یمن خواسته های کشورش را از طریق تریبون سازمان ملل متحد اجرا می کند و بی طرف نیست.
پیش تر فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن به 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن و اعضای پارلمان وی به خاطر برگزاری جلسه پارلمان در شهر سیئون واقع در شرق یمن تبریک گفته بود.
روز شنبه پس از 4 سال و برای نخستین بار، پارلمان دولت مستعفی یمن با حضور منصور هادی جلسه تشکیل داد.
این جلسه در شهر «سیئون» واقع در استان حضرموت برگزار شد.
پیش تر کابینه منصور هادی چندین بار تلاش داشت جلسات پارلمان خود را در استان عدن (جنوب یمن) برگزار کند که این امر با کارشکنی عناصر شورای انتقالی جنوب یمن ( وابسته به امارات) حاصل نشد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.
شمار زیادی از این شهدا را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
شبک**9365**1392

افزودن نظر