بازداشت حدود 200 «تروریست» در غرب عراق

بازداشت حدود 200 «تروریست» در غرب عراق
سرویس اطلاعات نظامی عراق یک باند تروریستی از جمله عوامل کشتار فجیع اعضای قبیله البونمر در غرب عراق را کشف و متلاشی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، سرویس اطلاعاتی عراق بزرگترین باند تروریستی در الرمادی را که شامل بیش از 186 عنصر متعلق به داعش است، از جمله قاتلان «مصطفی العذاری»، سرباز عراقی و عوامل قتل عام البونمر را متلاشی کرد.

الرمادی مرکز استان الانبار در غرب عراق است. الانبار از بزرگ‌ترین استان‌های عراق است که داعش در آن کشتار زیادی مرتکب شد. 

«فاضل ابو رغیف» از کارشناسان امنیتی عراق و نزدیک به سرویس های اطلاعاتی این کشور، گفت: سرویس اطلاعات نظامی و نیروهای اطلاعاتی ارتش عراق بعد از چند هفته موفق به انهدام یک باند تروریستی شدند که ماموریت آن هدف قرار دادن غیرنظامیان و به وحشت انداختن آنها بود.

به گزارش روسیا الیوم، این کارشناس امنیتی عراق گفت: این باند مسئول قتل عام قبیله البونمر در استان الانبار است که در نوامبر 2014 اتفاق افتاد و در جریان آن بیش از هفتاد غیرنظامی توسط تروریست‌های داعش سربریده شد.

گروهک تروریستی داعش مسئولیت اعدم مصطفی العذاری را پس از به اسارت گرفتن وی در شهر الفلوجه استان الانبار برعهده گرفته بود.

نعیم الکعود یکی از بزرگان قبیله البونمر هم پیشتر اعلام کرد که داعش 36 نفر از اهالی این قبیله را در شمال الرمادی اعدام کرده است و وزارت حقوق بشر عراق هم از بالا رفتن آمار قربانیان قتل عام به دست داعش در شهر هیت به 322 کشته خبر داد.

انتهای پیام/ص

افزودن نظر