توافق ۲ ائتلاف مهم عراق برای خروج نیرو‌های بیگانه

توافق ۲ ائتلاف مهم عراق برای خروج نیرو‌های بیگانه
جریان «مقتدی صدر» از توافق با ائتلاف فتح به رهبری «هادی العامری» برای خروج تمامی نیرو‌های بیگانه در عراق خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، دو ائتلاف بزرگ فتح به رهبری هادی العامری و سائرون به رهبری مقتدی صدر امروز برای دومین هفته پیاپی در نشست مشترکی برای بررسی مسائل جاری عراق شرکت کردند.
به نوشته پایگاه خبری روزنامه المدی، سه شنبه هفته گذشته، دو طرف به توافق رسیدند که برای تکمیل کابینه و انتخاب وزرای کشور و دفاع و ادامه همکاری ها در داخل پارلمان، کمیته ای ویژه جهت هماهنگی ها ایجاد کنند.
نصار الربیعی رئیس هیأت سیاسی جریان صدر نیز امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در نشست با ائتلاف فتح، توافق شد که حضور هیچ نیروی خارجی در عراق پذیرفته نشود.
هادی العامری، نیز در این خصوص گفت: مقابله با تروریسم و رشد فکری و تصویب قوانین ضروری نیاز به همکاری دوشادوش نیرو های سیاسی عراق دارد.
او با بیان اینکه همکاری و نزدیکی میان فتح و سائرون علیه هیچ گروهی نیست و به نفع عراق است، بر توافق با سائرون برای خروج نیرو ها و برچینی پایگاه های خارجی تأکید کرد.
بحث و جدل ها حول لزوم خروج نیرو های آمریکایی از عراق که مدت هاست به صورت پراکنده در محافل عراقی وجود داشت پس از سخنان روز سوم فوریه ترامپ شدت یافته است و بسیاری از گروه های عراقی اعلام کرده اند که طرح خروج نیرو های آمریکایی بزودی در پارلمان مطرح خواهد شد. رئیس جمهور آمریکا در آن سخنان گفته بود که هدف از حضور نیرو های آمریکایی در عراق، رصد تحرکات ایران در منطقه است که این سخن بدون استثناء واکنش تمامی گروه های و احزاب عراقی را برانگیخت.

افزودن نظر