پمپئو: درباره کردها با ترکیه به توافق می رسیم

پمپئو: درباره کردها با ترکیه به توافق می رسیم
تهران – ایرنا – 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا گفت: آمریکا و ترکیه توانایی رسیدن به توافقی که از شبه نظامیان کرد سوریه دفاع کند را دارند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، پمپئو با 'مولود چاووش اوغلو' همتای ترکیه ای خود در این باره گفت وگو کرد و گفت که چنین توافقی احتمالا انجام و عملی خواهد شد.


وی اضافه کرد: این توافق می تواند به ترک ها امکان دفاع از کشورشان را بدهد و همزمان به کردها که خطری برای ترکیه به شمار نمی روند تعرضی نکند.
پمپئو ابراز خوشبینی کرد که کردهایی که در کنار آمریکا در سوریه با داعش مبارزه کرده اند به خاطر تهدیدهای 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه که آن ها را تروریست خوانده است، مورد تعرض قرار نگیرند.
وی بیان کرد: ما حق ملت ترکیه و اردوغان برای دفاع از کشورشان در برابر تروریست ها را به رسمیت می شناسیم ولی می دانیم که آن ها (کردهای سوریه) تروریست نیستند.
وزیر خارجه آمریکا گفت: ما اطمینان داریم که می توانیم به نتیجه ای برسیم که هم ترکیه را از تهدیدهای تروریستی مصون بدارد و هم آسیب و ضرری متوجه کسانی نکند که خطری برای ترکیه ندارند.
روز سه شنبه (18 دی) تور هشت روزه وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه آغاز شد. در جریان این سفر ، هشت کشور این منطقه شامل اردن، مصر، امارات، بحرین، قطر، عربستان، عمان و کویت هدف گذاری شده اند.
شبک**6116**1392

افزودن نظر