کرواسی قرارداد تسلیحاتی نیم میلیارد دلاری با رژیم صهیونیستی را لغو کرد

کرواسی قرارداد تسلیحاتی نیم میلیارد دلاری با رژیم صهیونیستی را لغو کرد
وزارت دفاع کرواسی روز شنبه در واکنش به تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر خودداری از فروش 12 فروند اف-16 به زاگرب، قرارداد تسلیحاتی خود با این رژیم را به مبلغ نیم میلیارد دلار لغو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، 'آندره پلنکوویچ'نخست وزیر کروواسی در این باره گفت: تصمیم گرفته ام علاوه برمعامله خرید هواپیماها، سایر موارد مندرج در قرارداد تسلیحاتی امضاء شده میان زاگرب و تل آویو را لغو کنم.


این قرارداد شامل فروش سلاح ها و مهمات ساخت رژیم صهیونیستی به کروواسی می شود و بدین ترتیب زاگرب با لغو این توافقنامه، معامله ای به ارزش نیم میلیارد دلار را به هم زد.
تل آویو در مناقصه این قرارداد در ماه مارس برنده شد و قرار بود بر اساس آن، سلاح ها و مهمات خود از جمله تعدادی هواپیماهای جنگی دست دوم اسرائیلی را پس از به روز رسانی با فناوری های پیشرفته و مجهز شدن به سیستم های هدایت الکترونیکی، به کرواسی بفروشد.
پس از ماهها تاخیر، هفته گذشته وزارت دفاع کرواسی به رژیم صهیونیستی تا 11 ژانویه (21 دی) مهلتی برای روشن کردن توافق خود با وزارت خارجه آمریکا داد.
'دامیر کرستیچویچ' وزیر دفاع کرواسی اعلام کرد که در جریان این قرارداد رژیم صهیونیستی برای جلب توافق مقامات آمریکایی برای فروش اف 16 ضمانت هایی به این کشور داده بود.
ماه گذشته شبکه های خبری تلویزیونی گزارش دادند که دولت 'دونالد ترامپ' نسبت به استفاده رژیم صهیونیستی از سیستم های الکترونیکی پیشرفته برای جلب توجه کرواسی به این جنگنده ها، عصبانی است.
مقامات رژیم صهیونیستی گفته اند که آمریکا معتقد است، این رژیم به صورت ناعادلانه از فروش جنگنده های ساخت آمریکا سود می برد.
شبک**اروپام**9041**1708

افزودن نظر