ایتالیا در سال 2019 در خطر رکود اقتصادی است

ایتالیا در سال 2019 در خطر رکود اقتصادی است
رم - در پی انتشار داده های مربوط به تولیدات صنعتی سه ماهه سوم سال 2018، کارشناسان اقتصادی زنگ خطر احتمال رکود اقتصادی ایتالیا در سال 2019 را به صدا درآوردند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، موجی از سرما صنایع اروپا را در پایان سال 2018 در برگرفت. کاهش تولیدات صنعتی در اروپا حالت دومینو پیدا کرده و در همه کشورها با این کاهش مواجه شده و هیچکدام از کشورهای بزرگ اروپا در امان نمانده اند. تا جاییکه شبح رکود جدید اقتصادی در کشورهای ایتالیا و آلمان ظاهر شده است.


یک بحران زنجیره ای که می تواند در سال 2019 تمام اروپا را در بر بگیرد با اینکه دولت ایتالیا خاطر نشان کرده است که با توجه به مانور اقتصادی، شرایط این کشور بهتر می شود. 'متئو سالوینی' معاون نخست وزیر و وزیر کشور نیز اظهار داشت که در صورت بحران ایتالیا آمادگی برای مقابله با آن را دارد.
بر اساس تازه ترین داده های موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات)، تولیدات صنعتی این کشور در ماه نوامبر 2018 میلادی 1.6 درصد نسبت به ماه اکتبر و 2.6 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2017 کاهش پیدا کرده که موجب نگرانی کارشناسان و اقتصاد دانان شده است. در 11 ماه نخست سال 2018 تولیدات صنعتی ایتالیا 1.2 درصد نسبت به سال قبل رشد داشت و بطور متوسط در سه ماهه سپتامبر تا نوامبر 2018 سطح تولیدات، یک انعطاف یک دهم درصدی نسبت به سه ماهه قبل داشت.
ایتسات اعلام کرد که در ماه نوامبر 2018، تنها کالاهای مصرفی رشدی اندک ( 0.7 درصد) داشتند در حالی که سایر کالاها (5.3- درصد) انرژی (4.2-) کالاهای ابزاری (2-درصد) افت کردند. بخش های اقتصادی با تمایلات مثبت شامل صنایع غذایی، نوشیدنی و تنباکو (2.7 درصد) محصولات دارویی پایه (1.3 درصد) سایر صنایع مانند تعمیرات و نصب ماشین آلات و تجهیزات (1.1 درصد) می شود در حالی که بیشترین کاهش در صنایع چوب، کاغذ و چاپ (10.4- درصد) فعالیت های استخراجی (9.7-) تولیدات محصولات پلاستیکی (6.7- درصد) به ثبت رسید.
کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که در میان جنگ تجاری با چین و نوسانات بازارها، خطر رکود آمریکا در 12 ماه آینده واقعی تر به نظر می رسد و وقتی در آمریکا صحبت از چشم انداز آینده است، خطر رکود در ایتالیا ممکن است بوقوع پیوسته باشد.
در انتظار داده های آینده ایستات در خصوص سه ماهه چهارم 2018 ، اقتصاددانان بانک 'سان پائولو' و 'اکسفورد اکونومیکز' و بانک 'یونیکردیت' صحبت از رکود فنی در نیمه دوم سال 2018 می کنند که تاثیرات منفی در سال 2019 خواهد داشت.
اتحادیه بازرگانی ایتالیا ضمن نگرانی از داده های مربوط به سال 2018، اعلام کرد که می تواند پیامدهای منفی برای سال 2019 داشته باشد و سال جاری چالش های دشواری پیش رو هستند. 'اناماریا فورلان ' رهبر این اتحادیه نیز عقیده دارد که این نشانه نگران کننده است که می تواند تاثیرات منفی بر روی اشتغال داشته باشد. اتحادیه کاری 'ویل ' نیز ضمن ابراز نگرانی خواستار کاهش مالیات ها برای بهبود مصرف شد.
شبک**اروپام** 461**1708

افزودن نظر