اگر ایران نبود تروریست ها منطقه را درنوردیده بودند

اگر ایران نبود تروریست ها منطقه را درنوردیده بودند
بیروت-«طلال ارسلان» وزیر امور مهاجران و از سیاستمداران دروزی لبنان گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت لبنان در صحنه نبودند و با جریان های تروریستی، تکفیری، داعش و رژیم صهیونیستی مبارزه نمی کردند امروز تروریسم همه منطقه از جمله لبنان را در نوردیده بود.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، وی امروز (شنبه) در دیدار «محمدجلال فیروزنیا» سفیر ایران در بیروت با بیان این مطلب افزود: همپیمانی در منطقه به رهبری جمهوری اسلامی ایران و مشارکت سوریه و مقاومت لبنان باعث استقرار و ثبات و تامین حقوق ملت های این منطقه شده است.


رهبر حزب دموکرات لبنان خود را جزو جدایی ناپذیر جریان مقاومت خواند و تصریح کرد: نقشه راه و طرح اساسی ما در منطقه همراهی و حمایت از جریان مقاومت است که جزو اصول خدشه ناپذیر ما محسوب می شود.
وی ادامه داد: اقدامات کشورهای غربی با هدف تحقق آرزوهای واهی اسرائیل انجام می گیرد.
فیروزنیا نیز در این ملاقات که در منزل ارسلان انجام شد بر آمادگی کشورمان جهت ارتقاء و گسترش روابط بین دو کشور در چارچوب رسمی و همچنین تقویت همکاری با همه جریانات سیاسی لبنان خصوصا جریان هایی که در محور مقاومت ایفای نقش دارند تاکید کرد و گفت: این تعاملات برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی و چالش های منطقه ای تاثیر بسزایی خواهد داشت.
سفیر کشورمان با اشاره به پیروزی ها و دستاوردهای محور مقاومت در سال های اخیر گفت: علیرغم تلاش های مذبوحانه دشمنان، از جمله اقدامات خبیثانه آمریکا برای پیشبرد معامله قرن و محروم کردن فلسطینی ها از حقوق مسلم آن ها و جنگ و توطئه در سوریه، اما روند امور و شرایط منطقه به نفع محور مقاومت جریان دارد.
فیروزنیا مردادماه امسال به عنوان سفیر ایران در بیروت کار خود را آغاز کرد و طی ماه های اخیر دیدارهای متعددی را با مقام ها و شخصیت های سیاسی و مذهبی لبنان داشته است.
خاورم**2054
خاورم**2054

افزودن نظر