الغنوشی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شود

الغنوشی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شود
الجزیره- «راشد الغنوشی » رئیس جنبش النهضه تونس که حزبش دارای بیشترین کرسی ها در مجلس نمایندگان این کشور است، روز شنبه اعلام کرد شخصا تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، گفت، قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ندارد اما جنبش النهضه به صورت رسمی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 شرکت می کند .


وی افزود، عاقلانه نیست بزرگترین حزب کشور در این خصوص بیطرف بماند و نامزدی رسمی نداشته باشد اما حزب هنوز تصمیمی در خصوص نامزد خود نگرفته است و به احتمال زیاد النهضه از نامزدی خارج از حزب حمایت می کند.
رئیس جنبش النهضه در ادامه گفت، تونس طی هشت سال گذشته موفقیت های زیادی در زمینه آزادی و دمکراسی داشته است، این موفقیت ها در صورتی اثرگذار است که با موفقیت های اقتصادی و اجتماعی همراه باشد.
الغنوشی در ادامه از اتحادیه مشاغل بزرگترین اتحادیه در تونس خواست به مذاکره با دولت ادامه دهد و منافع کشور را در نظر بگیرد و اعتصاب روز 17 ژانویه را لغو کند.
تارنمای «باب نت » نیز نوشت، پیش از این «عبداللطیف المکی » یکی از رهبران مشهور النهضه و وزیر پیشین بهداشت تونس گفته بود، بر اساس آیین نامه داخلی حزب، الغنوشی رئیس جنبش النهضه نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری است.
وی افزود، اکنون میان رهبران النهضه در خصوص انتخابات ریاست جمهوری دو دیگاه وجود دارد، برخی می گویند باید از الغنوشی برای نامزدی در این انتخابات حمایت کرد و برخی دیگر می گویند باید از نامزد دیگری خارج از حزب حمایت کرد.
«محمد بن سالم » یکی دیگر از رهبران جنبش النهضه گفت، به نفع کشور و النهضه نیست الغنوشی نامزد شود .
مجلس نمایندگان تونس 217 کرسی دارد . فراکسیون جنبش النهضه با در اختیار داشتن 67 کرسی، بزرگترین حزب در مجلس این کشور محسوب می شود.فراکسیون ندای تونس (حزب حاکم ) با 46 کرسی و فراکسیون ائتلاف تازه تاسیس ائتلاف ملی با 44 کرسی رتبه دوم و سوم را از نظر تعداد کرسی ها در مجلس دارند.
خاورم **2041**

افزودن نظر