جلیقه‌زردهای فرانسه برای نُهمین هفته به خیابان‌ها آمدند

جلیقه‌زردهای فرانسه برای نُهمین هفته به خیابان‌ها آمدند
معترضان به سیاست‌های اقتصادی رئیس جمهوری فرانسه، علیرغم هشدار مقامات دولتی، برای نُهمین هفته متوالی به خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه سرازیر شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تظاهرات کنندگان و معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه برای نُهمین هفته متوالی به خیابان های شهرهای بزرگ فرانسه از جمله پاریس سرازیر شدند.

این در شرایطی است که مقامات دولتی و نهادهای امنیتی فرانسه وعده داده اند به طور جدی و با قاطعیت به مقابله با اعتراضات این هفته خواهند برخاست.

طبق گزارش الجزیره، شهر بورژ فرانسه از اولین نقاطی بود که شاهد حضور معترضان جلیقه زرد بود.

نیروهای امنیتی در شهر پاریس نیز از صبح امروز خود را آماده مقابله با تظاهرات کنندگان کرده اند. مقامات فرانسه بیش از 80 هزار نیروی امنیتی را برای کنترل اوضاع و مقابله با جلیقه زردها فراخوانده است.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه نیز تهدید کرده بود که با هرگونه اقدام خشونت آمیز به شدت برخورد خواهد شد.

فرانس24 گزارش داد که مقامات رسمی دولت فرانسه پیش بینی کرده اند که تظاهرات ضد دولتی این هفته بزرگتر و خشن تر از هفته پیش خواهد بود.

دولت فرانسه تنها برای کنترل اوضاع در شهر پاریس حدود 5 هزار افسر را به همراه وسایل نقلیه زرهی در پایتخت فرانسه مستقر کرده اند.

جنبش موسوم به جلیقه زردها برخلاف اعتراضات دیگر، فاقد سازماندهی و هماهنگی مرکزی است، اما طی هفته گذشته در شبکه های اجتماعی به طور مرتبط برای برگزاری تظاهرات گسترده فراخوان داده شوه بود.

آمادگی پلیس پاریس برای نهمین هفته اعتراضات جلیقه زردها
بازداشت بیش از 1000 نفر در اعتراضات جلیقه زردهای فرانسه
تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان های فرانسه+فیلم و تصاویر
تحقیق درباره اعمال خشونت پلیس فرانسه علیه جلیقه زردها
جلیقه زردها در فرانسه مخالف نابرابری ها هستند

تظاهرات علیه سیاست های اقتصادی دولت ابتدا تنها محدود به اعمال مالیات های جدید بر قیمت سوخت بود، اما پس از مدتی به اعتراض به سیاست های کلی اقتصادی دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه کشیه شد.

انتهای پیام/

افزودن نظر