هند،مذاکرات صلح افغانستان را با مدیریت افغان ها تایید می کند

هند،مذاکرات صلح افغانستان را با مدیریت افغان ها تایید می کند
«سوشما سواراج» وزیر امور خارجه هند در جریان دیدار «زلمی خلیل‌زاد» نماینده امور خارجه آمریکا برای پیگیری مذاکرات صلح افغانستان با وی گفته است که هند تاکید دارد که روند گفت‌ و گوهای صلح در افغانستان با مدیریت و رهبری خود افغان‌ها باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، با توجه به اخباری که رسانه های محلی هند منتشر کرده اند، خلیل زاد دیروز جمعه با سواراج دیدار کرده است.


این دیدار بعد از آن انجام شد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در نخستین روزهای سال میلادی جدید در جمع خبرنگاران ، تلاش های چندین ساله هند را در کمک به افغانستان بی ارزش جلوه داد و گفت که کمک ها در حد ساختن یک کتابخانه است و طلب کارانه خواستار کمک بیشتر هند در افغانستان شد.
بر اساس گزارش رسانه های هند در جریان سفر خلیل زاد به هند ، دو طرف در بارۀ روند صلح افغانستان گفت‌ و گو کرده‌اند.
« راویش کمار » سخنگوی وزارت خارجه هند در مورد دیدار روز جمعه مقامات آمریکا و این کشور گفته است؛ «موضع ما در افغانستان بسیار روشن است. ما از روندی که همه ‌جانبه است پشتیبانی می‌کنیم و تغییری در این موضع وجود ندارد.»
خلیل‌زاد، در ارتباط با صلح افغانستان از روز 18 دی ماه دور سوم سفر هایش به کشورهای منطقه را شروع کرده است و بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا قرار است علاوه بر هند به چین، افغانستان و پاکستان نیز سفر کند.
*آساق*1104*

افزودن نظر