در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس

روسیه: در صورت هر تهدیدی از سوی بریتانیا حق تلافی را محفوظ می‌دانیم

روسیه: در صورت هر تهدیدی از سوی بریتانیا حق تلافی را محفوظ می‌دانیم
وزارت خارجه روسیه هشدار داد چنانچه پایگاه‌های ارتش بریتانیا پس از بریگزیت تهدیدی برای روسیه یا متحدانش باشد، حق اقدامات تلافی‌جویانه مناسب را برای خود محفوظ می‌داند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، پایگاه پرس اسوسیشن به نقل از ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش داد، اخباری درباره اینکه بریتانیا تاسیسات نظامی جدیدی در سراسر جهان بسازد "بی‌ثبات کننده" و "تحریک‌آمیز" است.

گوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا ماه دسامبر با بیان اینکه کشورش پس از خروج از اتحادیه اروپا پایگاه‌های نظامی جدیدی در حوزه کارائیب و خاور دور می‌سازد تا یک "بازیگر جهانی واقعی" شود، نگرانی‌هایی را برانگیخت.

به گفته این وزیر دفاع، سیاست دهه ۶۰ میلادی مبنی بر خروج از مناطق "شرق سوئز" منسوخ شده است، آن هم در شرایطی که بریتانیا فرصتی برای "بازیابی" نقش خود در عرصه جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری تاس تحت حمایت کرملین، زاخارووا اظهارات ویلیامسون را "گیج‌کننده" می‌داند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در بحبوجه افزایش تنش‌ نظامی و سیاسی در جهان و اقدام اعضای مسوول جامعه بین‌الملل برای حل مسالمت‌آمیز وضعیت‌های بحرانی، اظهاراتی درباره نیت تقویت نظامی در کشورهای ثالث "غیر سازنده" است.

زاخارووا افزود: به صورت طبیعی، اگر هر اقدامی تهدیدی برای امنیت روسیه و متحدانش ایجاد کند، کشورمان حق انجام اقدامات تلافی‌جویانه مناسب را برای خود محفوظ می‌داند.

انتهای پیام

افزودن نظر