وزیر دفاع ترکیه:همکاری برای تدوام آتش بس در سوریه ادامه دارد

وزیر دفاع ترکیه:همکاری برای تدوام آتش بس در سوریه ادامه دارد
وزیر دفاع ترکیه گفت: آنکارا بر اساس توافق‌نامه سوچی تمام تلاش‌های خود را در راستای برقراری آتش‌بس و پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه به کار گرفته و همکاری نزدیک در این زمینه با روسیه ادامه دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ارتشبد خلوصی آکار این مطلب را در جلسه ای که با حضور ارتشبد یاشار گولر رئیس ستاد کل ارتش٬ امید دوندار فرمانده نیروی زمینی و حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه ( میت) در نوار مرزی با سوریه تشکیل شده بود، عنوان کرد.


وی در این نشست امنیتی - نظامی در باره آخرین تحولات در شمال سوریه و امور مربوط به ادامه آتش بس در ادلب بحث و تبادل نظر کردند.
بر اساس این گزارش، در این جلسه همچنین آخرین وضعیت ادلب، اقدامات انجام گرفته در راستای تداوم آتش‌بس و اتخاذ تدابیر لازم برای برقراری ثبات در چارچوب توافق‌نامه سوچی در شمال سوریه مورد بحث بررسی قرار گرفت.
آکار پیش از این گفته بود که، منبچ و عملیات شرق فرات را پیش رو داریم.
وی از آمادگی نیروهای نظامی ترکیه در شمال سوریه و نیز برنامه ریزی های انجام گرفته برای شروع یک عملیات علیه نیروهای مسلح کُرد و به ویژه یگان های دمکراتیک کُرد سوریه موسوم به ی.پ.گ خبر داد و افزود: برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شده و آمادگی‌هایمان نیز همچنان ادامه دارد.
وی همچنین گفت: هر عاقلی می‌داند که هیچ مشکلی با خواهران و برادران کُردمان نداریم و تنها هدف ما ( نابودی) تروریست‌ها است.
وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: مانند چند عملیات قبلی، در زمان مناسب، در شرق فرات نیز تروریست‌ها را در خندق‌های‌شان، دفن خواهیم کرد. آکار تاکید کرد: مصمم به نابودی تروریست ها در داخل و خارج مرزهای کشورمان هستیم.
ترکیه از مدتی پیش با اعلام شروع عملیات نظامی در شمال سوریه ادوات جنگی زیادی را به این منطقه ارسال کرده است.
این کشور پس از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از شرق فرات، با اعلام نابودی تروریست ها که به طور عمده از اکراد مسلح مستقر در منطقه هستند، تلاش زیادی را برای اعزام نظامیان خود به شمال سوریه برای انجام عملیات نظامی کرد.
خاورم**1144

افزودن نظر