مصاحبه| نخست‌وزیر سابق ایتالیا: باید بر روابط اقتصادی با ایران اصرار کنیم/نیاز به سیاست مستقلی از آمریکا داریم

مصاحبه| نخست‌وزیر سابق ایتالیا: باید بر روابط اقتصادی با ایران اصرار کنیم/نیاز به سیاست مستقلی از آمریکا داریم
نخست وزیر سابق ایتالیا در گفتگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه به تکامل مثبت روابط ایران و اروپا امیدوار است، ضمن تاکید بر روابط اقتصادی ایران و اروپا گفت: ما مواضع آمریکا را به طور جدی بررسی می‌کنیم اما به سیاست مستقلی نیاز داریم.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به دهلی نو، پائولو جنتیلونی ، نخست وزیر سابق ایتالیا که برای شرکت در نشست دیالوگ رایسینا به دهلی نو، پایتخت هند آمده است، با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه که در دهلی نو به سر می برد، دیدار و گفتگو کرد.

جنتیلونی پس از این دیدار در مصاحبه با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به دهلی نو، در خصوص دیدارش با ظریف گفت: من و آقای ظریف دوستان قدیمی و همکاران سابق هستیم. من همیشه از دیدار با ایشان خوشحال می شوم.

ظریف با نخست وزیر سابق ایتالیا دیدار کرد
مصاحبه| وزیر هندی: سیاست دهلی نو در قبال ایران مستقل از آمریکا است

وی افزود: ما در این دیدار درباره روابط ایران با اروپا گفتگو کردیم که من این موضوع را بسیار مرتبط تلقی می کنم و من به تکامل مثبت این روابط امیدوارم.

آقای جنتیلونی پنجاه و هفتمین نخست وزیر ایتالیا بود که از دسامبر 2016 تا ژوئن 2018 میلادی سمت نخست وزیری را در این کشور برعهده داشت. وی پیش از آنکه نخست وزیر شود، وزیر خارجه ایتالیا بود. این سیاستمدار ارشد ایتالیایی در دولت رومانو پرودی و طی سالهای 2006 تا 2008 وزیر ارتباطات دولت ایتالیا بود.

نخست وزیر سابق ایتالیا در پاسخ به سوالی درباره تجارت غیردلاری ایران و ایتالیا گفت: من فکر می کنم که ما باید بر روابط اقتصادی خوب با ایران اصرار داشته باشیم. این یک تعهد تاریخی کشورم هست. و من امیدوارم که شرایط بین المللی به ما اجازه دهد که به این کار ادامه دهیم.

جنتیلونی در خصوص اینکه آیا فشارهای آمریکا تاثیری بر روابط ایتالیا با ایران خواهد داشت یا نه، گفت: ما همیشه مواضع آمریکا را به طور جدی بررسی می کنیم. اما ما نیاز به سیاست مستقلی داریم.

پیشتر ویجای کومار سینگ ، وزیر مشاور در امور خارجه هند در مصاحبه با تسنیم در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا روابط ایران و هند متأثر از فشارهای آمریکا خواهد بود یا نه، گفته بود: ایران و هند باید با هم کار کنند تا راهها و ابزارها را برای همکاری پیدا کرده و نفع ببرند.

سینگ در خصوص اینکه آیا هند به تلاش برای دریافت معافیت تحریمی از آمریکا در قبال ایران ادامه خواهد داد یا نه، گفت: آنچه آمریکا انجام می دهد، آن چیزی است که آنها می خواهند. من فکر می کنم که ایران و هند همواره می توانند راههایی را بیابند.

وزیر مشاور در امور خارجه هند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هند سیاست های مستقلی از آمریکا در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد یا نه، گفت: ما همیشه سیاستهای مستقلی داشته ایم.

انتهای پیام/.

افزودن نظر