وزیر انرژی روسیه: وضعیت و میزان تولید نفت دست ترامپ نیست

مسکو - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که وضعیت بازار ملاک بررسی و میزان استخراج نفت است و این رئیس جمهوری آمریکا نیست که با دیدگاه یا اهداف خود وضعیت بازار را مشخص کند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، الکساندر نوواک اعلام کرد: اعضا و شرکت کنندگان نشست اوپک در بررسی کاهش احتمالی استخراج نفت بر اساس پیام ها و اظهار نظرات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گیری نمی کنند.


وی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی روسیه به خصوص در فصل زمستان افزود: کاهش استخراج نفت برای روسیه نسبت به دیگر کشورها سخت تر است.
روز چهارشنبه در وین نشست کمیته نظارت وزرای اوپک تشکیل شد و هدف از آن تهیه طرح اولیه برای وضعیت کاهش استخراج نفت و میزان آن به منظور تنظیم بازار نفت اعلام شد.
این طرح امروز پنجشنبه در کنفرانس اوپک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وزیر انرژی روسیه دیروز نیز با محمد بارکیندو دبیر کل اوپک در وین دیدار کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز در پیامی ابراز امیدواری کرد که اعضای اوپک با طرح کاهش استخراج نفت موافقت نکنند.
گفته می شود، اوپک کاهش از قبل برنامه ریزی شده استخراج نفت را منوط به همکاری روسیه کره است.
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نیز درباره مواضع ایران در نشست 175 اوپک به سابقه تاریخی ایران در حمایت از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار اشاره کرد و گفت: همانطور که پیشتر نیز گفتم، در این مقطع و تا زمانی که تحریم‌ها ادامه دارد، ایران در هیچ توافقی درخصوص تولید نفت اوپک شرکت نمی‌کند و باید از هر تصمیمی درخصوص سطح تولید مستثنی باشد.
اروپام * 1346 **

افزودن نظر