یمن تجمع متجاوزان سعودی را با موشک هدف قرار داد

یمن تجمع متجاوزان سعودی را با موشک هدف قرار داد
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن تجمع نیروهای متجاوز و مزدوران سعودی را در ساحل غربی این کشور با موشک بالستیک از نوع «توچکا» هدف قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، یک منبع نظامی گفت که در پی این حمله رعب و وحشت نیروهای متجاوز مستقر در این منطقه را فرا گرفته است.


یگان موشکی یمن روز گذشته نیز با موشک های کوتاه برد، سامانه مخابراتی نیروهای متجاوز و مزدوران آنها را در ساحل غربی هدف قرار داد و منهدم کرد.
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات چهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کرد که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.
الحدیده دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ و تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج و همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به یمن است.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

افزودن نظر