سه تروریست در مرز پاکستان و افغانستان کشته شدند

اسلام آباد- روابط عمومی ارتش پاکستان روز پنجشنبه در خبری اعلام کرد: در درگیری نیروهای ارتش با تروریست ها در 'مهمند اجنسی' سه تروریست به هلاکت رسیده و یک نظامی پاکستان نیز کشته شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، از روابط عمومی ارتش پاکستان( ISPR) درگیری و تبادل آتش نیروهای نظامی پاکستان با تروریست ها در منطقه «مهمند ایجنسی» در شمال این کشور به وقوع پیوسته است.


تروریست ها یک پست مرزبانی نیروهای پاکستانی را مورد هدف حمله خود قرار دادند که با نیروهای نظامی درگیر شدند.
منطقه مهمند اجنسی از مناطق مرزی و قبیله نشین پاکستان به شمار می رود.
رسانه های رسمی پاکستان دوم اردیبهشت سال جاری نیز در خبری اعلام کردند که پنج تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی این کشور در منطقه 'دیره بگتی' به هلاکت رسیده و 28 تروریست نیز دستگیر شدند.
بر اساس این گزارش، همچنین در این عملیات محل نگهداری سلاح و مهمات تروریستها توسط نیروهای امنیتی کشف و ضبط شد.
'دیره بگتی' (Dera Bugti District) از جمله نواحی و مناطق پاکستان است که در ایالت بلوچستان قرار دارد.
پیش تر نیز در سی ام فروردین ماه، پلیس شهر «پیشاور» مرکز ایالت «خیبرپختونخوا» پاکستان در خبری اعلام کرد که نیروهای پلیس، یک طرح بزرگ تروریستی داعش را در این شهر خنثی کرده اند.
پلیس شهر پیشاور در عملیاتی تجهیزات نظامی و مواد منفجره زیادی از جمله مین های ضدتانک، موشک انداز، خمپاره، آر پی جی، جلیقه های انتحاری و تعداد زیادی اسلحه و مواد منفجره را از زیر زمین یک منزل مسکونی در این شهر کشف و ضبط کرد.
به گزارش ایرنا، تلاش حامیان داعش در مناطق مختلف پاکستان و نزدیک مرزهای افغانستان افزایش یافته و ادغام این گروه تروریستی با «لشکر جهنگوی» و «تحریک طالبان پاکستان» سبب نگرانی کارشناسان امنیتی شده است.
کارشناسان پیش تر اعلام کردند که اگرچه مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه با کاهش رو به روست، این گروه تروریستی از طریق فضای مجازی برای عضوگیری در پاکستان تلاش می‌کند.
آساق**6125**1504

افزودن نظر