روسیه: تغییر در برجام غیرممکن است/ابراز نگرانی از اظهارات ماکرون و ترامپ

روسیه: تغییر در برجام غیرممکن است/ابراز نگرانی از اظهارات ماکرون و ترامپ
سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه از اظهارات روسای جمهور فرانسه و امریکا درباره برجام ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اظهارات روسای جمهور آمریکا و فرانسه درباره توافق هسته ای برجام واکنش نشان داد.

امانوئل ماکرون که برای سفری سه روزه به واشنگتن سفر کرده روز دوشنبه (۲۴ آوریل/۴ اردیبهشت ماه) در نشست خبری مشترک با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید آمادگی خود را برای همکاری با آمریکا جهت رسیدن به توافقی جدید در خصوص ایران با چهار ستون اعلام کرد.

زاخارووا گفت: در خصوص برجام باید بگویم عمیقاً در این باره نگران هستیم. به طور خاص، دارم درباره بیانیه های روسای جمهور آمریکا و فرانسه صحبت می کنم. بارها اعلام کرده ایم هر گونه تغییر در این سند، غیرممکن است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: توافق هسته ای، ساز و کاری متوازن است که منافع همه طرف ها را در نظر می گیرد، بنابراین هر گونه بر هم زدن توازن در این سند باعث تبعات جدی برای امنیت بین المللی و نظام منع اشاعه خواهد شد.

زاخارووا به اظهارات امانوئل ماکرون که در چند روز گذشته بارها از ضرورت توافق جدید در خصوص برجام سخن گفته هم واکنش نشان داد و گفت: ما فکر نمی کنیم باید به توافقات جداگانه ای که میان تروئیکای اروپا و ایالات متحده حاصل می شود پایبند باشیم، چون آنها را بر اساس قوانین و اسناد شورای امنیت ارزیابی می کنیم.

در حال تکمیل...

افزودن نظر