جماعت اسلامی پاکستان از اتحاد با حزب تحریک انصاف کناره‌گیری می‌کند

جماعت اسلامی پاکستان از اتحاد با حزب تحریک انصاف کناره‌گیری می‌کند
افزایش اختلاف اخیر بین حزب جماعت اسلامی و حزب تحریک انصاف که عضو دولت ائتلافی «خیبرپختونخواه» هستند، ادامه همکاری دو حزب را به چالش کشیده شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، با افزایش اختلاف بین حزب جماعت اسلامی و حزب تحریک انصاف که عضو دولت ائتلافی خیبرپختونخواه هستند ادامه همکاری دو حزب به چالش کشیده شده است.

«عمران‌خان» رهبر حزب تحریک انصاف در سخنرانی اخیر خود اعلام کرد که حزب جماعت اسلامی باید تصمیم بگیرد که حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف و حزب مردم را همراهی می‌کند یا به ائتلاف خود با ما ادامه خواهد داد.

این در حالی است که «سراج الحق» رهبر حزب جماعت اسلامی در سخنرانی خود در منطقه مانسهره از مناطق قبایلی پاکستان گفت: نواز شریف و عمران‌خان دو روی یک سکه هستند که به جای حل مشکلات مردم فقط منافع شخصی را در نظر دارند.

عمران‌خان در واکنش به سخنان رهبر جماعت اسلامی گفت: با این حزب مذاکره نخواهد کرد و آن‌ها باید تصمیم قطعی برای ادامه ائتلاف همچنین باقی ماندن در دولت خیبرپختونخواه را اعلام کنند.

وی افزود: سراج الحق به بازی دوگانه پایان دهد و آینده سیاسی حزب خود را مشخص نماید.

سناتور «مشتاق احمد خان» عضو حزب جماعت اسلامی در این زمینه گفت: امکان دارد تا هفته آینده از تحریک انصاف جدا شویم.

وی گفت: زمان ادامه کار یک حکومت مشترک در ایالت خیبرپختونخوا به اتمام رسیده است.

رئیس جماعت اسلامی پاکستان چندی پیش عمران خان را به همکاری با نواز شریف و تبانی متهم کرده بود.

این اولین بار نیست که حزب جماعت اسلامی بزرگترین حزب مذهبی پاکستان با حزب تحریک انصاف دچار اختلاف می‌شود بلکه قبل از این در 9 اکتبر «لیاقت بلوچ» معاون حزب جماعت اسلامی از تظاهرات حزب تحریک انصاف در اسلام‌آباد انتقاد کرد.

عمران‌خان رهبر حزب تحریک انصاف که تقریبا فردی لایک است نمی‌تواند با سراج الحق که رهبر یک حزب مذهبی است کنار بیاید و فقط برخی منافع سیاسی سبب شد این دو حزب در دولت ائتلافی خیبرپختونخواه با یکدیگر همکاری کنند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پاکستان در آستانه انتخابات پارلمانی 2018 قرار دارد و رقابت احزاب سیاسی افزایش یافته است.

انتهای پیام/

افزودن نظر