274 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدند

آنکاراـ ایرناـ 274 نفر با دستور دادستان کل ترکیه در شهرهای مختلف این کشور به اتهام همکاری با گروه گولن طی هفته گذشته بازداشت شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، در ادامه تحقیقات از عوامل مرتبط با گروه گولن، با دستور دادستانهای مقیم در شهرهای آنکارا، مالاتیا، توکات، تکیرداغ، قهرمان ماراش، ازمیر، قونیه، آدانا، آرداهان، بایبورت، کایسری، سامسون، الازیغ، سیواس، سیرت، شیرناک، دنیزلی، موغلا، آفیون شهیر، بالیکسیر، اوشاک و اردو، 274 نفر از جمله رییس بازنشسته پلیس امنیت آیدین و چندین معلم، کارمند دانشگاه، کارمندان نیروی دریایی، سرباز ژاندارمری و افسر امنیتی به اتهام همکاری با گروه گولن طی هفته گذشته توسط پلیس ضد ترور ترکیه دستگیر شدند.


مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.
ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.
در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.
محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.
خاورم/1905

افزودن نظر