پایان سفر ظریف به پاکستان/وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شد

پایان سفر ظریف به پاکستان/وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری سه روزه به اسلام‌آباد و کراچی و دیدار و گفت‌وگو با مقامات پاکستان راهی تهران شد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که یکشنبه شب 20 اسفند ماه به منظور انجام سفری سه روزه و در پاسخ به دعوت خواجه محمد آصف همتای پاکستانی خود و در رأس یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد اسلام آباد شد، در مدت حضورش در این کشور با مقامات پاکستانی ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.

وی در این سفر با «شاهد خاقان عباسی» نخست‌وزیر، «خواجه محمد آصف» وزیر خارجه، «احسن اقبال» وزیر کشور، «ناصرخان جنجوعه» مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر، «سردار ایاز صادق» رئیس مجلس ملی و «قمر جاوید باجوا» فرمانده کل ارتش پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد. افتتاح نشست مشترک تجاری ایران و پاکستان به همراه وزیر خارجه پاکستان از دیگر برنامه‌های حضور ظریف در اسلام‌آباد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین در موسسه مطالعات استراتژیک اسلام‌آباد حضور یافت و سخنرانی کرد و پس از آن در جمع رسانه‌های پاکستانی به سؤالات آنها پاسخ داد.

ظریف همچنین شب گذشته در جمع ایرانیان مقیم اسلام آباد حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت. 

وی امروز (سه‌شنبه) در ادامه این سفر نیز به کراچی سفر و مجمع تجاری ایران و پاکستان را با حضور تجار، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان دو کشور افتتاح کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در این سفر با حضور بر مزار محمدعلی جناح قائد اعظم پاکستان و نثار تاج گل به مقام وی ادای احترام کرد.

انتهای پیام/

افزودن نظر