روسیه اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل را جنگ طلبانه خواند

روسیه اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل را جنگ طلبانه خواند
مسکو - وزارت خارجه روسیه اظهارات نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه را باعث آشفتگی، نگرانی بیش از حد و جنگ طلبانه خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه از تهیه قطعنامه ای جدید درباره آتش بس در سوریه خبر داد و گفت که اگر دمشق علیه شهروندان خود از سلاح شیمیایی استفاده کند، ما آماده ایم تا وارد عمل (اقدام نظامی) شویم.


در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: واشنگتن سعی دارد از گروه های تروریستی که در نزدیکی دمشق و برخی از استان های سوریه فعالیت دارند، محافظت کند و به همین اساس وضعیت حومه دمشق و غوطه شرقی را به به طور کامل، تحریف می کند.
«واشنگتن همچنین در برابر جنایات تروریست ها علیه ساکنان غوطه شرقی بویژه هدف قرار گرفتن کسانی که می خواهند از کمک های بشر دوستان استفاده کنند، سکوت اختیار کرده است.»
«والری گراسیموف» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح فدراسیون روسیه نیز امروز گفت: شبه نظامیان در تدارک حمله با استفاده از مواد شیمیایی در سوریه هستند، تا حمله گسترده آمریکا را به ساختمان های دولتی در دمشق (پایتخت سوریه) توجیه کنند.
وی افزود: هر تهدیدی علیه پرسنل و مشاوران نظامی ما در ساختمان ها و تاسیسات وزارت دفاع سوریه و مرکز آشتی طرفین درگیری، ایجاد شود واکنش نشان خواهیم داد.
به گزارش ایرنا،قطعنامه 2401 در 24 فوریه به اتفاق آرای اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسید که بر اساس آن باید در تمام مناطق سوریه، آتش بس برقرار شود.
بر اساس این قطعنامه مبارزه با تروریست هایی همچون داعش، جبهه النصره و تمامی شاخه های القاعده مستثنی شده اند.
تروریست ها درغوطه شرقی با گروگان گرفتن مردم و پنهان شدن در اماکن عمومی همچون بیمارستان ها و مدارس، کار امداد رسانی به مردم را سخت کرده اند.

افزودن نظر