دیدار وزیر دفاع آمریکا با مقامات دولت وحدت ملی افغانستان

دیدار وزیر دفاع آمریکا با مقامات دولت وحدت ملی افغانستان
کابل - وزیر دفاع آمریکا که در سفری از پیش اعلام نشده امروز / سه شنبه / وارد کابل شد، بعد از ظهر با رئیس جمهوری افغانستان و رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور دیدار و پیرامون راهکار برقراری صلح و روند جنگ جاری در افغانستان گفت و گو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، گزارش ایرنا به نقل از اطلاعیه نهاد ریاست جمهوری افغانستان حاکی است، «جیمزماتیس» در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری موسوم به «ارک» انجام شد، بر ادامه همکاری‌های کشورش با افغانستان و حمایت از روند طرح صلح حکومت افغانستان تاکید کرد.


در این ملاقات تقویت نیروهای نظامی برای دفاع از افغانستان و مقابله با تهدیدهای امنیتی٬ بررسی دستاوردها و چالش‌های امنیتی و روابط منطقه‌ای افغانستان مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.
در این نشست وزیر دفاع آمریکا از ادامه‌ کمک‌های آمریکا به افغانستان و تعهدش بر تقویت ‌ نیروهای مسلح این کشور و بالابردن توان نظامی آنها اطمینان داده و حمایت کشورش را از تلاش‌های حکومت وحدت ملی برای برقراری صلح و ایجاد ثبات در افغانستان ابراز داشته است.
مسئولان افغانستان نیز با قدردانی از کمک‌ های آمریکا و حضور این کشور در کنار مردم و حکومت افغانستان برادامه مسیر ثبات بر گسترش روابط میان دو کشور تاکید کرده اند.
به نقل از ماتیس مطلبی در رسانه های افغانستان منتشر شد که او پیش ازعزیمتش به کابل هدف سفرش را گفت و گو پیرامون راهکار تحقق صلح و بررسی ابعاد جنگ جاری عنوان کرده است.
در مورد سفر امروز ماتیس مطلبی بیش از این منتشرنشده است، اما می توان احتمال داد که سفر با نشست صلح که قرار است هفته آینده در تاشکند پایتخت ازبکستان با حضور مقامات بلند پایه کشورهای همسایه افغانستان، روسیه، آمریکا، هند و نمایندگان سازمان های بین المللی برگزار شود، بی ارتباط نیست.
شبد*آساق*291*1104*1379

افزودن نظر