کمیساریای عالی پناهندگان:شرایط برای بازگشت داوطلبانه آورگان میانمار فراهم شود

کمیساریای عالی پناهندگان:شرایط برای بازگشت داوطلبانه آورگان میانمار فراهم شود
نیویورک- کمیساریای عالی پناهندگان از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست برای بازگشت داوطلبانه ی پناهندگان هر چه سریعتر اقدام کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، فیلیپو گراندی روز سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس با شورای امنیت سازمان ملل متحد سخن گفت و از وضعیت اسف بار ساکنان مناطق مختلف میانمار گزارش داد.


وی اظهار کرد: بسیاری از این افراد نه تنها به خاطر حملات و درگیری های انسانی تهدید می شوند، بلکه تعداد زیادی از آنها در مناطقی زندگی می کنند که هر آن، امکان ریزش زمین و یا طوفان وجود دارد و از آنها هیچ گونه حفاظتی نمی شود.
گراندی تاکید کرد: وقت آن رسیده است که صادقانه برای رسیدن به راه حل صلح تلاش شود و این در حالی است که بی توجهی به بسیاری از مسائل ریشه ای، ادامه دارد.
وی تصریح کرد: مسائلی همچون حق شهروندی این افراد که بیش از یک دهه است که از آنها سلب شده، باید تحقیق شود و برای آن راه حل پیشنهاد شود.
ساخت و ساز تاسیسات زیربنایی و کمک به ساختن خانه برای کسانی که خانه و ملک های آنها تخریب شده است و مجبور به خروج از شهرها و روستاهای خود شده اند نیز از دیگر موارد مورد اشاره در گزارش کمیساریای عالی پناهندگان بود.
گراندی یادآور شد: تمهیدات موقتی اصلا توصیه نمی شود و اقدامات از همین امروز باید در راستای فراهم کردن شرایط اقامت دائمی برای افراد باشد.
اروپام*1429
ناشر:محسن طاهرزاده

افزودن نظر